Hlavní navigace

Piktogram vysílají i některé pražské vysílače, které se vypínat nebudou

11. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
11. 2. 2009

Varovný piktogram, který upozorňuje na blížící se termín vypnutí analogového vysílání programu ČT 1 v Praze, vysílají i některé vysílače malého výkonu, které se 30. dubna vypínat nebudou. Na konferenci Digitalizace, kterou v pražském hotelu Diplomat pořádá společnost IIR, to v úterý řekl technický ředitel České televize Rudolf Pop. Jde o dokrývače a opakovače, které přebírají analogový signál z žižkovského vysílače, upřesnil Pop.

K TÉMATU: Co se v dubnu Pražanům vypínat nebude?

MMF24

Podle šéfa techniky ČT se problém týká dokrývačů ve Vokovicích a Žvahově, a také dvou menších vysílačů mimo území hlavního města Prahy. Kavčí hory se už dohodly s Českými Radiokomunikacemi, že dotčené vysílače přejdou na jiný zdroj primárního signálu analogové ČT 1 a do konce tohoto týdne by měly přestat varovný piktogram vysílat. Pražské analogové dokrývače budou vysílat i po vypnutí žižkovského vysílače, a pravděpodobně i po říjnovém vypnutí analogového vysílání z dalšího hlavního pražského vysílače Cukrák.

Nejprve musí dojít k měření signálu, a teprve potom bude možné tyto dokrývače vypnout, řekl Kamil Levinský, ředitel úseku transformace ČRa. Podle Rudolfa Popa je pravděpodobné, že tam, kam nedosáhnul analogový signál z hlavních pražských vysílačů, nebude možné přijímat ani digitální vysílání ze Žižkova a Cukráku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).