Hlavní navigace

Piráti se opět smějí: SP1 ve Windows Vista není překážkou

11. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

SP1 přináší do Windows Vista nové antipirátské prvky. Už nedochází k omezení funkčnosti, ale uživatel je bombardován hláškami, že se pravděpodobně stal obětí počítačového pirátství. Informace o užívání pirátské kopie se zobrazuje přímo na ploše a vyskakuje i v bublině z oznamovací oblasti. Zároveň také SP1 řeší dva způsoby obcházení aktivace, kdy se pirátská Windows Vista zakoupená třeba přes podezřele levné nabídky ze spamu tváří jako plně legální systém. Jenže to platilo jen chvíli. Už jsou…

SP1 přináší do Windows Vista nové antipirátské prvky. Už nedochází k omezení funkčnosti, ale uživatel je bombardován hláškami, že se pravděpodobně stal obětí počítačového pirátství. Informace o užívání pirátské kopie se zobrazuje přímo na ploše a vyskakuje i v bublině z oznamovací oblasti. Zároveň také SP1 řeší dva způsoby obcházení aktivace, kdy se pirátská Windows Vista zakoupená třeba přes podezřele levné nabídky ze spamu tváří jako plně legální systém. Jenže to platilo jen chvíli. Už jsou totiž známy postupy, jak znovu aktivovat pirátskou kopii i po instalaci prvního servisního balíčku, který oficiálně ještě ani nebyl uvolněn. (cdr.cz #1, cdr.cz #2)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).