Hlavní navigace

Piráti se připojují k celosvětovým protestům proti smlouvě ACTA

Redakce

Pirátská strana se připojí k protestu proti smlouvě ACTA, který proběhne zítra v 31 zemích. Jen v Evropě se bude konat zhruba 200 demonstrací, v Česku se uskuteční minimálně 18 demonstrací. Zajímá vás problematika smlouvy ACTA? Přečtěte si shrnutí semináře  ACTA – Mýty a fakta, který se konal v úterý 7.2.2012 v pražském kině Atlas. Můžete se také podívat na videozáznam z této akce.

Pirátská strana se připojí k protestu proti smlouvě ACTA, který proběhne zítra v 31 zemích. Jen v Evropě se bude konat zhruba 200 demonstrací, v Česku se uskuteční minimálně 18 demonstrací.

Zajímá vás problematika smlouvy ACTA? Přečtěte si shrnutí semináře  ACTA – Mýty a fakta, který se konal v úterý 7.2.2012 v pražském kině Atlas. Můžete se také podívat na videozáznam z této akce.

Zveme vás na panelovou diskusi věnovanou ACTA a pořádanou 7.2.2012 (v úterý). Panelové diskuse se budou zástupci státní správy (Ministerstva průmyslu a obchodu a Úřadu na ochranu osobních údajů), oborových organizací i politických stran.

Vláda ústy premiére Petra Nečase sice pozastavila ratifikaci smlouvy, podle Pirátů se jedná pouze o úkrok stranou a vláda jen čeká, zdali toto prohlášení povede k opadnutí mediálního zájmu a odpor veřejnosti. Naznačují tak, že by se vláda k ratifikaci po opadnutí zájmu mohla vrátit.

Zdroj: Pirátské noviny

Našli jste v článku chybu?
10. 2. 2012 17:21
sad (neregistrovaný)

Mimochodem, docela zajímavá zprávička:

Česká národní skupina Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI) si v otevřeném dopisu Petru Nečasovi stěžuje, že se premiér nechává vydírat skupinou osob, které demagogicky překrucují znění smlouvy ACTA a nelegálně napadají stránky vládních a jiných organizací. A dále IFPI prohlašuje: „Signatáři ACTA dávají najevo svou vůli chránit autorská práva na internetu, protože situace je neudržitelná. Hudební a filmový průmysl jsou v kritické situaci, stovky a…

11. 2. 2012 2:05
safety cleaning ltd. (neregistrovaný)

dobry den, analyzou zaznamu z vaseho bytu jsme zjistili ze pouzivaze uklidove metody neopravnene vyuzivajici nase dusevni vlastnictvi.

vyzyvame vas timto k nakupu potrebnych prav nebo k okamzitemu ukonceni vyuzivani techto metod a odevzdani nelegalne uzivanych uklidovych pomucek (vysavac, koste, lolatka).

upozornujeme vas, ze v pripade zjisteni dalsiho porusovani naseho dusevniho vlastnictvi vam hrozi zkracene posouzeni komisi s moznym postihem az 10 let v kamenolomu.

johny mud safety cleanin…