Hlavní navigace

Protest

Slovenské SME opouští vedení redakce. Chystá vlastní projekt

Poloviční podíl ve slovenském vydavatelství Petit Press koupila společnost Namav, navázaná na finanční skupinu Penta. Redakce největšího deníku se na protest rozpadá.

Doba čtení: 1 minuta

Více než stovka jordánských webů mimo provoz na protest proti zákonu, který by umožnil cenzuru Internetu

Podobně jako se v lednu na jeden den odmlčela anglická verze Wikipedie a další weby na protest proti připravovaným zákonům SOPA a PIPA, které měly dát majitelům autorských práv do rukou velmi účinné zbraně nejen proti serverům, které šíří copyrightem chráněný materiál, ale také proti těm, kdo s nimi obchodují, nebo na ně i jen odkazují, nefunguje dnes více než stovka jordánských webů.

29. 8. 2012 15:04
Doba čtení: 1 minuta

Piráti se připojují k celosvětovým protestům proti smlouvě ACTA

Pirátská strana se připojí k protestu proti smlouvě ACTA, který proběhne zítra v 31 zemích. Jen v Evropě se bude konat zhruba 200 demonstrací, v Česku se uskuteční minimálně 18 demonstrací. Zajímá vás problematika smlouvy ACTA? Přečtěte si shrnutí semináře  ACTA – Mýty a fakta, který se konal v úterý 7.2.2012 v pražském kině Atlas. Můžete se také podívat na videozáznam z této akce.

10. 2. 2012 15:18
Doba čtení: 1 minuta

Proti smlouvě ACTA podle Pirátů protestovalo v Praze tři tisíce lidí

Včerejší demostrace proti smlouvě ACTA v Praze, kterou svolala Pirátská strana, se podle představitelů Pirátů zúčastnilo nejméně tři tisíce lidí. Zajímá vás problematika smlouvy ACTA? Zveme vás na panelovou diskusi věnovanou ACTA a pořádanou 7.2.2012 (v úterý). Panelové diskuse se budou zástupci státní správy (Ministerstva průmyslu a obchodu a Úřadu na ochranu osobních údajů), oborových organizací i politických stran.

Doba čtení: 1 minuta

Program dnešního protestu proti ACTA. Podle Facebooku se na něj chystá sedm tisíc lidí

Organizátoři z Pirátské strany zveřejnili program protestního happeningu, kterým chtějí vyzvat poslance a prezidenta, aby zastavili ratifikaci protipirátské mesinárodní smlouvy ACTA. Navzdory mrazivému počasí přislíbilo účast na Facebooku přes sedm tisíc lidí. Dalších šest tisíc kliklo na „možná se zúčastním“

2. 2. 2012 10:18
Doba čtení: 1 minuta

Kontroverzní americký návrh protipirátského zákona ztrácí podporu senátorů

Včerejší protest stovky webových stránek po celém světě v čele s Googlem a Wikipedií proti americkým antipirátským zákonům SOPA a PIPA a následné podpisy milionů uživatelů pod několik petic má své výsledky. Minimálně 18 senátorů už prohlásilo, že zákon v současné podobě nepodpoří. Je mezi nimi přitom i sedm senátorů, kteří původně návrh zákona spolupředkládali. Podle serveru OpenCongress zatím zákon podporuje 35 senátorů, 35 se zatím nevyjádřilo a kromě 18, kteří deklarovali, že zákon nepodpoří…

Doba čtení: do minuty

Google, Wordpress, Wikipedia... Stovky webů protestují proti „cenzuře internetu“

Stovky webových stránek po celém světě v čele s Googlem a Wikipedií se dnes připojily k celosvětovému protestu proti americkým antipirátským zákonům SOPA a PIPA. Zatímco anglickojazyčná Wikipedia je od šesti ráno na celých 24 hodin mimo provoz, Google zvolil mírnější formu odporu. Protest podporují i další známé weby jakow WordPress.com, Craigslist.com nebo Reddit.com. V Česku se k apelu na americké zákonodárce připojila například Česká pirátská strana, místní pobočka hnutí Greenpeace nebo…

18. 1. 2012 8:19
Doba čtení: 1 minuta

Anglická Wikipedie bude zítra celý den mimo provoz na protest proti zákonu SOPA

Anglická verze Wikipedie přestane ve středu na 24 hodin fungovat. Její provozovatelé a komunita přispěvatelů v noci na dnešek oznámili rozhodnutí připojit se k protestům proti připravovaným americkým zákonům SOPA a PIPA. Ty mají dát majitelům autorských práv do rukou velmi účinné zbraně nejen proti serverům, které šíří copyrightem chráněný materiál, ale také proti těm, kdo s nimi obchodují, nebo na ně i jen odkazují. To jsou například vyhledávače. 

Doba čtení: 2 minuty

Za protestem proti operátorům stojí neexistující osoba. Proč?

Samotný „protest“ má ke skutečným protestům hodně daleko – je to klasická amatérština, za kterou může stát kdokoliv – někdo ze stávajících operátorů, někdo z těch, co se snaží o pozici „virtuála“ či zájemce o čtvrtého operátora. Může jít i o politický boj. Nebo jenom prostě o „mladého a neklidného“ sběrače fanoušků na Facebooku.

Doba čtení: 6 minut