Hlavní navigace

Placená pozemní televize DVB-T2 bude v Německu kódována systémem Irdeto

12. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Irdeto je pro řadu operátorů spolehlivým partnerem. Programy v jejím kódovacím systému zabezpečila i skupina M7 Group, provozovatel satelitní služby Skylink.

Německá telekomunikační firma Media Broadcast, známá pro své aktivity dobře i v České republice, zajistí kódování budoucí placené pozemní digitální televize DVB-T2 systémem Irdeto. Stejnojmenná společnost to oznámila v tiskové zprávě během letošního ročníku technologického veletrhu ANGA COM, který se v uplynulých dnech konal v Kolíně nad Rýnem. Výběr systému Irdeto bezpochyby není velkým překvapením. Ke kódování zemské nabídky ho používá i placená služba simpliTV v Rakousku, kde je však pro přenos použit ještě starší standard DVB-T2 s H.264/AVC. V Německu to bude H.265/HEVC.

K TÉMATU: Němci zveřejnili první detaily o DVB-T2, část nabídky zůstane nekódovaná

Pozemní služby Media Broadcast využívá v současné době okolo sedmi milionů německých domácností a přes 750 klientů včetně veřejnoprávních vysílatelů ARD a ZDF i komerčních subjektů. Ke kódování signálu, jak jsme již naše čtenáře informovali, bylo přistoupeno proto, aby se privátním televizím zaplatila distribuce signálu, kde se počítá se šířením programů ve vysokém rozlišení (HDTV). Kódována nabídka bude zpoplatněna částkou 5 eur/měsíc. V komerčním provozu by měla začít služba fungovat v prvním kvartálu roku 2017, s pilotním provozem se počítá v německé metropoli, tedy Berlíně.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Kódování DVB-T2 signálu v Německu dostalo zelenou

Spotřebitel očekává, že bude moci obsah zobrazit kdekoliv a na kterémkoliv zařízení, a to je pochopitelně něco, co musíme našim zákazníkům zprostředkovat. Doručení obsahu musíme zabezpečit maximálním možným způsobem, konstatoval Wolgang Breuer, výkonný ředitel společnosti Media Broadcast, která mimo jiné poskytuje satelitní kapacitu i některým českým stanicím. Aby si růst našeho podnikání udržel dynamiku, potřebovali jsme jednotný, flexibilní a snadný prostředek k tomu, aby obsah byl doručen snadno a bezpečně ke koncovému uživateli, a to na trhu, který zažívá významné změny. Irdeto je bezpochyby v tomto směru spolehlivým partnerem a odborníkem, dodal Breuer.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.