Hlavní navigace

Placená televize H2 bude vysílat v češtině, o termínu rozhodne zájem operátorů

Lukáš Polák

Stanice H2 vznikla jako odpověď na odklon stanice History od jejího původního zaměření. Jak z názvu kanálu vyplývá, stanice se věnovala historii. V průběhu posledních let už to ale neplatí.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Placený tematický kanál H2, který doposud není lokalizován, bude do budoucna vysílat v češtině. Serveru DigiZone.cz to potvrdila mediální manažerka Erika Luzsicza, jejíž společnost Axocom tuto stanici na našem a slovenském trhu zastupuje při jednání s operátory. Podle Luzsiczy o termínu spuštění české audiostopy rozhodne zájem o tuto stanici mezi operátory a pochopitelně i rozšiřování tohoto programu do jejich nabídek. Operátorům bude k dispozici i verze tohoto programu s vysokým rozlišením (HDTV), která je shodná s tou ve standardní kvalitě.

MIF20 tip obecny

Dokumentární stanice H2 navazuje na původní myšlenku kanálu History
Autor: repro foto H2

Dokumentární stanice H2 navazuje na původní myšlenku kanálu History

K TÉMATU: Placený kanál H2 začne vysílat v Česku, do nabídky ho zařadí O2TV

Stanice H2 vznikla jako odpověď na odklon stanice History od jejího původního zaměření. Jak z názvu kanálu vyplývá, stanice se věnovala historii. V průběhu posledních let ale na sebe začal původní program nabalovat další pořady, jako jsou války skladů, aukce, tahače a podobně. Ze stanice zaměřené na historii tak de facto zbyl pouze název a nebylo by proto od věci, kdyby jeho provozovatel začal uvažovat o jeho rebrandingu (proměně). Redakce serveru DigiZone.cz má stanici H2 k dispozici v IPTV službě O2TV. Zde je kanál dostupný v originálním znění, tedy angličtině.