Hlavní navigace

Placené DVB-T v Německu netáhne. Boxy téměř nikdo nekupuje

18. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
18. 8. 2011

Projekt placené pozemní televize Viseo+, za kterou v Německu technicky stojí francouzský telekomunikační operátor Eutelsat, čeká nejistá budoucnost. Jak nedávno informoval server Satellifax.de, o službu v současné době není vůbec zájem. Boxy pro příjem této služby, jež nabízí jako bonus kódované programy RTL Crime a Passion, leží v obchodech téměř jako neprodejné zboží.

Z ARCHIVU: Německo má od včerejška placenou televizi přes DVB-T

U některých prodejců není dokonce služba vůbec k dispozici. Eutelsatu a RTL Group tak nezbývá nic jiného, než doufat, že potencionální diváci ještě o službu projeví zájem. O budoucnosti této služby se na fórech už delší dobu dlouze diskutuje v negativním světle. Jedním z mnoha případů je například fórum serveru DiGITAL fernsehen. Diskutující se v něm například pozastavují nad smyslem této služby ve Stuttgartu, kde jsou již všechny stanice Visea+ dostupné v rámci kabelových sítí už v základních nabídkách.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.