Hlavní navigace

Placený kanál C8 skončí, dětská televize Minimax dostane větší prostor

20. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Stanice Minimax prodlouží svůj stávající vysílací čas z 14 na 24 hodin denně,“ řekl DigiZone.cz oblastní manažer AMC pro Českou republiku a Slovensko Evžen Chlanda.

Po přibližně roce a půl přestane vysílat placený tematický kanál C8, který provozovala společnost AMC Networks International – Central Europe a jenž nabízel průřez veškerým obsahem, který stanice tohoto provozovatele nabízejí. Změnu již schválila na svém posledním zasedání vysílací rada s tím, že k ní dojde k poslednímu dnu letošního roku. Placený kanál C8 startoval 5. května 2014 a AMC pro něj od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) získala licenci tehdy ještě jako Chello Central Europe.

MM socky3

Z ARCHIVU: Nový placený kanál C8 získal licenci, Chello Central Europe ho u nás spustí 5. května

Chceme se zaměřit také mimo sportu a filmu na dětské stanice, a tak se naši malí diváci mohou těšit už od 1. ledna 2016 na spoustu nových pořadů, a to i po osmé hodině večerní, kdyby se jim ještě nechtělo jít spát a rodiče by jim sledování dovolili. Stanice Minimax tím prodlouží svůj stávající vysílací čas z 14 na 24 hodin denně. Tím, že chceme dát stanici Minimax od nového roku maximální prostor, jsme se rozhodli, že prozatím pozastavíme vysílání stanice C8 na českém a slovenském trhu. O této změně jsme již informovali své partnery, kteří stanici C8 měli v nabídce. Věříme, že tato změna bude zákazníky a diváky, hlavně dětskými, pozitivně přijata, uvedl pro DigiZone.cz oblastní manažer Evžen Chlanda.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.