Hlavní navigace

Placený Sport 2 boduje s Formulí 1, Velkou cenu Itálie v Česku vidělo 100 tisíc diváků

11. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zájem o Velkou cenu Itálie předčil čísla sledovanosti z roku 2009, který byl zatím z hlediska výkonu Formule 1 na české verzi Sport.TV rekordní.

Rekordních 100 tisíc českých diváků starších čtyř let sledovalo nedělní závod Velké ceny Itálie ve Formuli 1, který nabízel placený kabelový a satelitní kanál Sport 2 HD. Stanice tak pokořila vlastní rekord z roku 2009, sdělil Ondřej Vácha, PR manager společnosti AMC Networks, která Sport 2 HD společně se Sportem 1 HD v Česku provozuje. Nedělní závod, který vysílala stanice Sport 2 HD od 14:00, překonal hranici sledovanosti 100 000 diváků v cílové skupině 4+ (zdroj: ATO – Nielsen Admosphere). Obliba a sledovanost s blížícím se koncem sezony roste závod od závodu. Společně s tímto rekordem rozšiřuje Sport 2 svoji základnu diváků a od 2. září může tento program sledovat více zákazníků v České republice, uvedl Vácha.

Cloud23

K TÉMATU: Kvůli přenosům závodů formule 1 z kokpitu vzniká samostatný kanál Sport 3

Zájem o Velkou cenu Itálie nepřekvapuje, protože Monza je vedle Monaka, Silverstonu, Spa, Hockenheimu či Nürburgringu zlatým jměním F1. Ferrari je vůbec nejpopulárnější značka a její fanoušci jsou asi opravdu ti nejzapálenější na světě. Monza je navíc nejrychlejší okruh v kalendáři, vysvětluje komentátor závodů Formule 1 na Sportu 1 HD a Sportu 2 HD Tomáš Richtr. Od 18. září budou moci fanoušci Formule 1 sledovat na obou programech další Velkou cenu, tentokrát ze Singapuru. Závody Formule 1 dříve nabízela i televize Nova a její placený kanál Nova Sport, nyní je exkluzivně pro český trh vysílají pouze Sport 1 HD a Sport 2 HD.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).