Hlavní navigace

Platforma 4network.tv v pilotním provozu ve službách Nej TV a RIO Media

Lukáš Polák

Vstupem do mobilních zařízení pochopitelně expanze služby 4network.tv nekončí. Pravděpodobně v průběhu roku 2016 by se vlastní aplikace mohli dočkat také majitelé chytrých televizorů.

Doba čtení: 1 minuta

Služba 4network.tv, která umožňuje sledování televize po internetu prostřednictvím IP přijímačů, mobilních zařízení i skrze internetový prohlížeč, spustila pilotní provoz u operátorů Nej TV a RIO Media. Na dnešním setkání provozovatelů elektronických komunikací v Nymburce to oznámil David Kulda ze společnosti Netforms, která tuto službu provozuje. Doposud byla 4network.tv dostupná menším operátorům, kteří nabízejí pouze internetové připojení a v Netforms tak viděli vhodný subjekt, který jim může portfolio doplnit o televizní služby.

Z ARCHIVU: Poda dokončila migraci klientů na platformu 4network.tv, nabízí jim i nelineární služby

Vstupem do mobilních zařízení pochopitelně expanze služby 4network.tv nekončí. Pravděpodobně v průběhu roku 2016 by se mohli dočkat vlastní aplikace také majitelé chytrých televizorů. Na jejím vývoji plánuje Netforms spolupracovat se společnosti Mautilus, která je v tomto směru považována za špičku. Problémem je skutečnost, že platformu bude pro Smart TV potřeba přepsat do formátu HTML 5. Chceme, aby televize byla nabídkou obsahu, která bude škálovatelná. Budeme k tomu přistupovat jako k videu na vyžádání. Divák určitě nechce listovat 150 programy, ale chce mít například nabídku akčních filmů, uvedl Kulda.

Našli jste v článku chybu?