Hlavní navigace

Platforma Digi TV vysílá u dalších programů české EPG

22. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 12. 2008

UVNITŘ FOTO Rumunská platforma Digi TV, která působí také na českém trhu, začala vysílat u některých dalších programů elektronického programového průvodce (EPG). V současné době se EPG vysílá v češtině u stanic HBO, HBO 2, HBO Comedy, Cinemax, Hallmark, AXN Romania (frekv. 12643/H), Viasat Explorer a Reality TV. Průvodce je dostupný také u programu Viasat History, avšak zde není v češtině, stejně tak i u kanálů Slovenské televize (Jednotka a Dvojka), TA3, TV Joj a Markíza, kde je k dispozici slovenština.

UXD

U EPG jsou dostupné pouze popisky, které však bohužel trpí tím, že ač mají být v češtině, díky vysílání v jiné jazykové sadě jsou všechna písmena s diakritikou znetvořena do nerozluštitelných znaků. Názvy, které jsou pak česky bez diakritiky, se pak samozřejmě zobrazí bez problémů. Platforma Digi TV už si EPG otestovala, a to loni říjnu u kanálu Viasat Explorer. Protože společnost Digi Czech Republic zastupující v Česku tuto platformu vůbec nekomunikuje, je otázkou, zdali se průvodce objeví i u dalších kanálů, nebo ne.


Ukázka EPG u kanálu HBO v platformě Digi TV, foto: Lukáš Polák, DigiZone.cz

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.