Hlavní navigace

Platforma Digital Radio předpokládá, že analogový rozhlas skončí do roku 2025

Lukáš Polák

Optimistické vyhlídky jsou dány zejména situací ve Švýcarsku a také postupujícím procesem digitalizace v Německu. V Česku chtějí rozjet tento proces České Radiokomunikace.

Doba čtení: 1 minuta

Uskupení Digital Radio Platform, do kterého v Německu patří všechny stanice a subjekty fungující v rámci pozemního digitálního rozhlasu, předpokládá, že analogový rozhlas bude do roku 2025 minulostí. Do stejného termínu mají mimochodem v České republice zajištěn tento způsob distribuce rozhlasové stanice, které souhlasí s přechodem na digitální vysílání. Optimistické vyhlídky jsou spojeny především se situací ve Švýcarsku, kde už digitální rozhlas využívá více jak milion lidí.

K TÉMATU: České Radiokomunikace chtějí rozjet dialog o digitalizaci rozhlasového vysílání u nás

Úspěchu by měl DAB/DAB+ dosáhnout také v Německu, které zažilo loni jeho velký restart a v současné době už je signálem pokryto 50 % území a přibližně 70 % dálničních úseků. Generální ředitel Digital Radio Platform Michael Richter přiznal, že přechod na digitální vysílání bude pochopitelně ještě nějakou dobu trvat, a to především díky dobrému stavu některých analogových přijímačů. Jako slepá cesta se naopak pro digitalizaci rozhlasu v Evropě ukázalo satelitní rádio SiriusXM.

Našli jste v článku chybu?