Hlavní navigace

Play.cz má novou aplikaci pro poslech rádií ve Windows 8, chystá i Windows Phone

Jan Potůček

UVNITŘ GALERIE – Rádia si nově uživatel může přehrávat v režimu na pozadí. Hlasitost lze ovládat multimediálními tlačítky klávesnice stejně jako u vestavěného přehrávače.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Novou vlastní aplikaci pro poslech rádií v prostředí nového operačního systému Windows 8 vyvinul server Play.cz, který na webu nabízí živé streamy klasických i čistě internetových rádií. “Uživatelům nabízí více než devadesát FM i internetových stanic přímo v prostředí jejich operačního systému. Rádia si nově uživatel může přehrávat v režimu na pozadí. Hlasitost lze ovládat multimediálními tlačítky klávesnice stejně jako u vestavěného přehrávače hudby a videa v systému Windows 8,” sdělil Ivo Dostál z Play.cz.

K TÉMATU: Server Play.cz začne nabízet na YouTube živé internetové přenosy

Nová aplikace umožňuje zobrazení právě hrané skladby, informace o naladěném rádiu a výpis článků z Magazínu Play.cz. Zlepšila i navigaci, filtry a vyhledávání. Nabízí i připnutí konkrétní stanice přímo na úvodní obrazovku systému Windows 8. Aplikace je určená pro 32 i 64-bitové verze systému a běží bez problémů i na zařízeních s procesory ARM. „Těší nás, že se Play.cz rozhodlo vyvinout aplikaci pro Windows 8, čímž doplňuje nyní již velmi bohatou nabídku aplikací, a rozšiřuje tak možnosti uživatelů našeho nového operačního systému,“ komentoval Filip Řehořík, manažer pro vývoj společnosti Microsoft.

NMI-tip-recnice1

ČTĚTE TAKÉ: Play.cz vytvořilo aplikaci pro internetový poslech rádií na mobilech Nokia

Aplikaci Play.cz pro Windows 8 lze zdarma stáhnout z Microsoft Store na této adrese. Play.cz zároveň finišuje i s aplikací pro Windows Phone na mobilní zařízení využívající tento operační systém (zejména novější typy Nokií). “K dispozici by měla být zhruba do měsíce,” slibuje Ivo Dostál.