Hlavní navigace

Play-off slovenské extraligy mohou sledovat i čeští diváci

18. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

18. 3. 2009

Satelit, kabelové vysílání nebo neplacený internetový stream. Tak bohaté možnosti mají čeští diváci, kteří chtějí sledovat play-off zápasy slovenské hokejové extraligy. Tamní Slovnaft Extraliga vstoupila do semifinále a souboj o titul se odehrává mezi Slovanem Bratislava a Skalicou, Košicemi a Zvolenem. Zvláště u první dvojice je několik hráčů se zkušenostmi z NHL.

Za Slovan pravidelně hrají Ľubomír Vaic a Róbert Döme, Skalica má ve svých řadách hvězdu zámorských kluzišť Žigmunda Pálffyho. Všechny zápasy živě přenáší Slovenská televize na Dvojce a Trojce. Právě Dvojku mají k dispozici i abonenti satelitních služeb v České republice – je možné ji sledovat na kartách Skylink, GitalUPC Direct nebo Digi TV. STV Dvojku šíří i některé české kabelové společnosti.

KL22_nominace

Kdo nemá k dispozici kabelové nebo satelitní vysílání, může vyzkoušet internetový stream na webu STV. Praktický test z české IP adresy nám ukázal, že streamované přenosy slovenské extraligy jsou dostupné i mimo území SR. Zájem uživatelů ale mnohdy převyšuje možnosti televize. Proto bývá internetové vysílání v době hokejových přenosů hůře dostupné. Výhodou ale je, že televize souběžně vysílá zápasy play-off na Dvojce i Trojce, a tak jsou pro hokej vyčleněny dva oddělené streamy.

Přenosy slovenské Slovnaft Extraligy na internetu nabízí i portál Huste.sk, který patří soukromé televizi JOJ. Služba je však dostupná jen uživatelům ze Slovenska.