Hlavní navigace

Další televize, která nezahájila vysílání – Play TV zřejmě přijde o licenci

4. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 8. 2009

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila správní řízení s provozovatelem programu Play TV, který se měl věnovat soutěžím a zábavě. Společnost Play Media, s.r.o., ale nezahájila vysílání v zákonem stanovené lhůtě 360 dní od udělení licence, a Rada ji proto plánuje licenci odejmout.

ICTZ23

Původně měl kanál působit na satelitní pozici 19,2 st. východně, kde ještě dnes vysílá i satelitní platforma UPC Direct. Společnost ale nedokázala zajistit provoz projektu. Play TV přitom chtěla svůj program vystavět podle vzoru slovenské Ring TV nebo německé 9Live, tedy na telefonických soutěžích a finančně nenáročném programu. Vysílání živých soutěžních pořadů dokonce mohla nakoupit u externích společností a nemusela tedy vynakládat vysoké investice do techniky. Podobný projekt by ale zřejmě nebyl dostatečně rentabilní, a proto se Play TV v éteru neobjevila.

RRTV v nedávné době odejmula licence i dalším třem televizím. O licenci přišla „parlamentní“ televize 24 plus i její dvě sesterské stanice – ženská Ona TV a realitní R1TV – které rovněž nezahájily vysílání.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.