Hlavní navigace

Zkontrolujte si plug-iny, Plugin Check již není jen pro Firefox

13. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Služba Plugin Check z dílny Mozilla Corporation nově podporuje vedle prohlížeče Mozilla Firefox i konkurenční browsery. Aktuálně umí zkontrolovat stav používaných plug-inů také uživatelům prohlížečů Internet Explorer 7, Safari 4, Google Chrome 4 a Opera 10.5 a jejich pozdějších verzí. Plugin Check kontroluje, jestli uživatelé mají u plug-inů přítomných v prohlížeči nainstalovanou vždy tu nejnovější verzi. Není tajemstvím, že plug-iny jsou častým zdrojem nestability a hlavně bezpečnostních rizik…

Služba Plugin Check z dílny Mozilla Corporation nově podporuje vedle prohlížeče Mozilla Firefox i konkurenční browsery. Aktuálně umí zkontrolovat stav používaných plug-inů také uživatelům prohlížečů Internet Explorer 7, Safari 4, Google Chrome 4 a Opera 10.5 a jejich pozdějších verzí. Plugin Check kontroluje, jestli uživatelé mají u plug-inů přítomných v prohlížeči nainstalovanou vždy tu nejnovější verzi. Není tajemstvím, že plug-iny jsou častým zdrojem nestability a hlavně bezpečnostních rizik, takže podceňování potřeby jejich řádné aktualizace se rozhodně nevyplácí.

Plugin Check je součástí kampaně, kterou proti zastaralým verzím plug-inů a s nimi spojeným problémům Mozilla Corporation před časem rozjela. Začalo to upozorněním na neaktuální Flash Player po aktualizaci Mozilla Firefoxu. Ten má od verze 3.6 upozornění na zastaralé plug-iny integrované přímo do Správce doplňků. Nyní se pracuje na oddělení běhu plug-inů do samostatného procesu, což má být lék hlavně na nestabilitu často způsobovanou právě doplňky třetích stran. (Mozilla Security Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.