Hlavní navigace

Plzeňané se na digitální vysílání připraví svědomitě, věří Duspiva

28. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 5. 2009

Národní koordinátor české digitalizace Zdeněk Duspiva doufá, že se obyvatelé Plzeňska připraví na přechod z analogového na digitální terestrické vysílání řádně a nedojde k žádným problémům. Věříme, že stejně jako Pražané přistoupí k přechodu zodpovědně i obyvatelé Plzeňska a Karlovarska a připraví se na ukončení zemského analogového televizního vysílání v dostatečném předstihu, konstatoval Duspiva.

Ten dále uvedl, že digitální signál už je šířen, a proto není třeba na nic čekat. Analogové vysílání z vysílače Krašov bude ukončené v září letošního roku, dále tento krok dopadne také na lokality Cheb – Zelená hora, Plzeň – Krkavec, Mariánské Lázně – Dyleň a Jáchymov – Klínovec. Plzeňský odborný seminář, který se dnes konal v západočeské metropoli, navázal na obdobný seminář pořádaný Českými Radiokomunikacemi v lednu 2009 v Praze.

Cloud23

Jediným technickým problémem pro digitální vysílání na Plzeňsku je nemožnost zahájení vysílání multiplexu 2 na definitivním kanále, proto půjde dočasně o 66k. V srpnu 2010 se uvolní finální kmitočet 35 a bude třeba digitál ještě znovu přeladit, upozornil manažer útvaru rozvoje a prodeje služeb Jiří Vykydal z ČRa. Pro lepší pokrytí bude zajištěn také provoz opakovačů (gap fillerů), které však budou mít z technických důvodů vertikální polarizaci.

ČTĚTE TAKÉ: Měření ČTÚ prokázala, že na západě je dostatečné pokrytí DVB-T

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).