Hlavní navigace

Plzeňský deník: Nova bude digitální od září

21. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 8. 2008

Jak informuje ve svém včerejším vydání Plzeňský deník spadající pod vydavatelství Vltava-Labe-Press, televize Nova by měla být na Plzeňsku šířená digitálně už letos v září. Neuvádí přitom bližší informace, ale odvolává se na tiskovou mluvčí Michaelu Fričovou. Ihned po započetí čtení článku však zjistíte, že není něco v pořádku. Zatímco titulek slibuje digitální vysílání stoprocentně, samotný text doplňuje důležité slovo pravděpodobně. Postupujeme podle platného Technického plánu přechodu, řekla Plzeňskému deníku Fričová.

Celá věc má ale jeden háček. Aby mohlo být v této oblasti zahájeno digitální vysílání, musí nejprve druhý kanál České televize ukončit své analogové šíření z lokality Krašov. Právě na 48. kanálu bude totiž Nova, potažmo multiplex 2, vysílat. ČT přitom zatím vypnutí Dvojky z Krašova neavizovala a program zatím není označen ani varovným piktogramem. Nejzazším termínem pro zahájení šíření DVB-T signálu z této oblasti je říjen. Diváci na Plzeňsku mají prozatím možnost sledovat vysílání veřejnoprávního multiplexu na 34. kanálu a přímo v západočeské metropoli je pak ještě dostupný dočasný multiplex B na 52. kanálu s televizemi Prima, Óčko, Public TV a Z1.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.