Hlavní navigace

Po Film Europe by mohly přijít další evropské tematické stanice

28. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 11. 2011

Filmový kanál Film Europe, který v České republice a na Slovensku odstartoval 17. listopadu, by se do budoucna mohl dočkat sesterských stanic v podobě programů Doku Europe a Dance Europe. Serveru DigiZone.cz to řekl výkonný ředitel společnosti Film Europe a její vlastník Ivan Hronec. Obě už má v tuto chvíli Hronec registrované. Trojici by pak mohl doplnit ještě program Culture Europe.

K TÉMATU: Unikátní kanál Film Europe se v Česku zatím se zájmem nesetkal

Jde o velmi přirozený programový a dramaturgický rozvoj, který už vlastně realizujeme v České republice a na Slovensku. Máme alespoň jakousi představu o tom, že by se mohly naše aktivity realizovat například v podobě dokumentárního kanálu. Program by byl realizován stejným způsobem, jako děláme evropský film, uvedl pro DigiZone.cz Hronec. Podle jeho slov jde o myšlenku, která má i ekonomický smysl, ale není na pořadu dne.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Film Europe HD ve Skylinku je pouze otázkou času, věří šéf stanice Hronec

Nejsem úplně přesvědčený o tom, co by se mělo udělat dříve, ale pokud přijde jasný impuls pro Film Europe Channel z nějaké cizí země, určitě bych se mu měl více věnovat, než například Doku Europe nebo Dance Europe, konstatoval vlastník filmové společnosti Ivan Hronec a dodal: Do budoucna bychom ale určitě měli rádi na Film Europe alespoň slot, který by se věnoval doku a dance. Prioritou Hronce v tuto chvíli je ale pochopitelně dostat nový filmový kanál do dalších teritorií.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.