Hlavní navigace

Po Film Europe by mohly přijít další evropské tematické stanice

Filmový kanál Film Europe, který v České republice a na Slovensku odstartoval 17. listopadu, by se do budoucna mohl dočkat sesterských stanic v podobě programů Doku Europe a Dance Europe. Serveru DigiZone.cz to řekl výkonný ředitel společnosti Film Europe a její vlastník Ivan Hronec. Obě už má v tuto chvíli Hronec registrované. Trojici by pak mohl doplnit ještě program Culture Europe.

K TÉMATU: Unikátní kanál Film Europe se v Česku zatím se zájmem nesetkal

Jde o velmi přirozený programový a dramaturgický rozvoj, který už vlastně realizujeme v České republice a na Slovensku. Máme alespoň jakousi představu o tom, že by se mohly naše aktivity realizovat například v podobě dokumentárního kanálu. Program by byl realizován stejným způsobem, jako děláme evropský film, uvedl pro DigiZone.cz Hronec. Podle jeho slov jde o myšlenku, která má i ekonomický smysl, ale není na pořadu dne.

ČTĚTE TAKÉ: Film Europe HD ve Skylinku je pouze otázkou času, věří šéf stanice Hronec

Nejsem úplně přesvědčený o tom, co by se mělo udělat dříve, ale pokud přijde jasný impuls pro Film Europe Channel z nějaké cizí země, určitě bych se mu měl více věnovat, než například Doku Europe nebo Dance Europe, konstatoval vlastník filmové společnosti Ivan Hronec a dodal: Do budoucna bychom ale určitě měli rádi na Film Europe alespoň slot, který by se věnoval doku a dance. Prioritou Hronce v tuto chvíli je ale pochopitelně dostat nový filmový kanál do dalších teritorií.

Našli jste v článku chybu?