Hlavní navigace

Po Janu Rozkošném opouští Události, komentáře i editor Ondřej Kopa

31. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V týmu analytického zpravodajství tak zůstává z původního týmu editorů už pouze Jan Ouředník, který chce vyčkat, co ještě vedení přichystá za novinky.

Analytická zpravodajská relace Události, komentáře, kterou vysílá každý všední den od 22. hodin stanice ČT 24, přichází o dalšího klíčového člověka. Jejich tým opouští editor Ondřej Kopa. Informoval o tom server iHNED.cz, jemuž to Kopa, jenž byl zároveň vedoucím redakce, sám potvrdil. V polovině prosince svůj odchod z pozice editora ohlásil Jan Rozkošný, který však ještě několik týdnů v týmu Událostí, komentářů setrval. Oficiálně se rozloučil s touto analytickou relací až včera na svém profilu sociální sítě Facebook.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: V týmu Událostí, komentářů na ČT 24 skončí jejich editor Jan Rozkošný

Vedení zpravodajství České televize se rozhodlo zavést nový systém služeb, který Kopovi nevyhovoval, a to z rodinných důvodů. Editor se podle svého vyjádření pro server iHNED.cz snažil o možnou dohodu, to se mu ale nakonec nepovedlo. Události, komentáře potkaly už v uplynulých měsících některé změny. Opustila je Daniela Drtinová, která moderuje vlastní pořad Interview Daniely Drtinové, a Bohumil Klepetko, který se přesunul do méně konfliktního Hyde Parku. Z původních tváří tu tak zbyl pouze Martin Veselovský, kterého doplnil vedoucí redaktor domácí redakce Lukáš Dolanský.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.