Hlavní navigace

Po Janu Rozkošném opouští Události, komentáře i editor Ondřej Kopa

Lukáš Polák

V týmu analytického zpravodajství tak zůstává z původního týmu editorů už pouze Jan Ouředník, který chce vyčkat, co ještě vedení přichystá za novinky.

Doba čtení: 1 minuta

Analytická zpravodajská relace Události, komentáře, kterou vysílá každý všední den od 22. hodin stanice ČT 24, přichází o dalšího klíčového člověka. Jejich tým opouští editor Ondřej Kopa. Informoval o tom server iHNED.cz, jemuž to Kopa, jenž byl zároveň vedoucím redakce, sám potvrdil. V polovině prosince svůj odchod z pozice editora ohlásil Jan Rozkošný, který však ještě několik týdnů v týmu Událostí, komentářů setrval. Oficiálně se rozloučil s touto analytickou relací až včera na svém profilu sociální sítě Facebook.

ČTĚTE TAKÉ: V týmu Událostí, komentářů na ČT 24 skončí jejich editor Jan Rozkošný

Vedení zpravodajství České televize se rozhodlo zavést nový systém služeb, který Kopovi nevyhovoval, a to z rodinných důvodů. Editor se podle svého vyjádření pro server iHNED.cz snažil o možnou dohodu, to se mu ale nakonec nepovedlo. Události, komentáře potkaly už v uplynulých měsících některé změny. Opustila je Daniela Drtinová, která moderuje vlastní pořad Interview Daniely Drtinové, a Bohumil Klepetko, který se přesunul do méně konfliktního Hyde Parku. Z původních tváří tu tak zbyl pouze Martin Veselovský, kterého doplnil vedoucí redaktor domácí redakce Lukáš Dolanský.

Našli jste v článku chybu?