Hlavní navigace

Po multiplexu 1 dorazila do Jablůnky i terestrická síť 2 s komerčními kanály

26. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ České Radiokomunikace spustily už 51. dokrývač multiplexu 2. Umístěn je Jablůnce a k televizním divákům šíří programy televize Nova, skupiny Prima a Barrandov.

České Radiokomunikace spustily v Jablůnce nový digitální dokrývač multiplexu 2 s programy Nova, Nova Cinema, Prima family, Prima Cool a TV Barrandov. Ze stejné lokality už od konce loňského roku vysílá síť 1 s programy České televize a stanicemi Českého rozhlasu. Nový dokrývač funguje na kanálu 49, polarizace byla použita horizontální a primárním zdrojem signálu je vysílač Valašské Klobouky.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Kam až dosáhne signál dokrývače multiplexu 1 z Jablůnky u Vsetína?

Jablůnka se nachází v kopcovité oblasti, a proto se zde mohly vyskytnout komplikace s příjmem digitálního vysílání. Z toho důvodu jsme se zákazníky multiplexu 2 dohodli spuštění digitálního dokrývače v této lokalitě, uvedlmanažer strategických projektů a regulace Českých Radiokomunikací Jiří Vykydal. Multiplex 2 tak má v tuto chvíli už 51 dokrývačů. Signálem bude pokryta Jablůnka a nejbližší okolí.


Autor: České Radiokomunikace

Pokrytí Jablůnky signálem multiplexu 2.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.