Hlavní navigace

Po roce od svého startu v ČR a na Slovensku přešel Megamax na formát 16:9

6. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Stanice je určena především chlapcům ve věku od sedmi do čtrnácti let a jejím provozovatelem je Chello Central Europe, firma s největším zastoupením placených kanálů u nás.

Dětský kanál Megamax, který působí v České republice i na Slovensku, začal vysílat v širokoúhlém obrazovém formátu, tedy poměru stran 16:9. Stalo se tak téměř přesně po roce od doby, kdy televize vstoupila na trh bývalé federace. Už několik dní je v tomto formátu stanice dostupná u kabelového operátora UPC Česká republika, včera večer byl tento poměr stran nasazen i na satelitu, v rámci nabídky operátora freeSAT, jehož provozovatelem je společnost UPC DTH. Stanice je dostupná i u některých dalších společností provozujících placenou televizi.

KL23 hlasovani

Dětský kanál Megamax začal vysílat ve formátu 16:9

Dětský kanál Megamax začal vysílat ve formátu 16:9

Z ARCHIVU: Další dětský kanál pro Česko a Slovensko: v prosinci odstartuje Megamax pro kluky

Megamax je plně lokalizovaný dětský kanál zaměřený především na chlapce ve věku od sedmi do čtrnácti let a stojí za ním společnost Chello Central Europe, největší provozovatel placených stanic na našem trhu. Ta mimo jiné mám pod svou správou i programy Minimax, dokumentární Spektrum a Spektrum Home, gastronomickouTV Paprika a Sport 1 aSport 2. Regulátorem programu Megamax je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Stanice je teprve druhým dětským placeným kanálem v SD rozlišení (po Minimaxu), která je dostupná ve formátu 16:9.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).