Hlavní navigace

Po studentských filmech skočila místo Markízy TV JOJ

20. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
20. 8. 2008

Slovenská komerční televize Markíza se překvapivě vzdala studentského projektu Noc filmových nadějí, se kterým přišla na český trh televize Nova, a chopila se ho TV JOJ. Včera o tom informoval server Mediálne.sk. Markíza odvysílala Noc filmových naději loni v létě, ale tentokrát se ke své sesterské stanici již nepřidala. Myšlenka, že ji slovenská komerční jednička bude nabízet jen jednou ročně, tedy padla. Vzhledem k množství původních děl, které chystáme do vysílání, je to z naší strany strategický záměr, uvedla tisková mluvčí televize JOJ Tatiana Tóthová.

Televize Nova odvysílala čtvrtou přehlídku prací studentů téměř deseti českých středních a vysokých škol s názvem Noc filmových naději tento měsíc. Mezi krátkými filmy nechyběl ani archivní snímek Tomáše Vorla z dob jeho studií na FAMU. Poprvé Nova odvysílala Noc filmových nadějí loni v noci z 2. na 3. března. Představila divákům díla studentů pěti škol a šestihodinové vysílání podle údajů Novy tehdy zhlédlo v průměru 75 tisíc dospělých diváků.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).