Hlavní navigace

Údajné počítačové piráty z Akademie věd soud osvobodil

22. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obvodní soud pro Prahu 8 zprostil obžaloby trojici mužů, kteří měli ze serveru v budově Akademie věd sdílet nelegální kopie filmů, hudby, softwaru a počítačových her. Za porušování autorského práva jim přitom hrozily až dva roky vězení nebo peněžitý trest. Soud sice rozhodl, že se trestný čin stal a servery s daty skutečně existovaly, nepodařilo se však prokázat, že viníky jsou právě obžalovaní. Policisté objevili servery s nelegálními soubory loni v dubnu. O rok později jim soud vyměřil tresty…

Obvodní soud pro Prahu 8 zprostil obžaloby trojici mužů, kteří měli ze serveru v budově Akademie věd sdílet nelegální kopie filmů, hudby, softwaru a počítačových her. Za porušování autorského práva jim přitom hrozily až dva roky vězení nebo peněžitý trest. Soud sice rozhodl, že se trestný čin stal a servery s daty skutečně existovaly, nepodařilo se však prokázat, že viníky jsou právě obžalovaní. Policisté objevili servery s nelegálními soubory loni v dubnu. O rok později jim soud vyměřil tresty odnětí svobody po dobu jednoho roku s podmíněným odkladem na dva roky.

Proti rozsudku se obžalovaní odvolali. Ani dnešní rozhodnutí soudu ale není pravomocné, státní zástupce i obžalovaní si ponechali lhůty pro odvolání. Podle dřívějšího vyjádření Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI) vznikla jednáním obžalovaných, majitelům autorských práv škoda přes 35 milionů korun.(Novinky)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).