Hlavní navigace

Údajné počítačové piráty z Akademie věd soud osvobodil

Martin Vyleťal

Obvodní soud pro Prahu 8 zprostil obžaloby trojici mužů, kteří měli ze serveru v budově Akademie věd sdílet nelegální kopie filmů, hudby, softwaru a počítačových her. Za porušování autorského práva jim přitom hrozily až dva roky vězení nebo peněžitý trest. Soud sice rozhodl, že se trestný čin stal a servery s daty skutečně existovaly, nepodařilo se však prokázat, že viníky jsou právě obžalovaní. Policisté objevili servery s nelegálními soubory loni v dubnu. O rok později jim soud vyměřil tresty…

Obvodní soud pro Prahu 8 zprostil obžaloby trojici mužů, kteří měli ze serveru v budově Akademie věd sdílet nelegální kopie filmů, hudby, softwaru a počítačových her. Za porušování autorského práva jim přitom hrozily až dva roky vězení nebo peněžitý trest. Soud sice rozhodl, že se trestný čin stal a servery s daty skutečně existovaly, nepodařilo se však prokázat, že viníky jsou právě obžalovaní. Policisté objevili servery s nelegálními soubory loni v dubnu. O rok později jim soud vyměřil tresty odnětí svobody po dobu jednoho roku s podmíněným odkladem na dva roky.

Proti rozsudku se obžalovaní odvolali. Ani dnešní rozhodnutí soudu ale není pravomocné, státní zástupce i obžalovaní si ponechali lhůty pro odvolání. Podle dřívějšího vyjádření Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI) vznikla jednáním obžalovaných, majitelům autorských práv škoda přes 35 milionů korun.(Novinky)

Našli jste v článku chybu?