Hlavní navigace

Počítačoví hráči budou mít svoje internetové vysílání

10. 2. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 2. 2006

Hráči a příznivci počítačových her se mohou těšit na konec února, kdy zahájí řádné vysílání specializovaná internetová televize PG24. Nový herní program bude vysílat 24 hodin denně, zátěžový test mohou diváci vidět už od ledna. Zájemcům nabídneme např. komentované přenosy počítačových turnajů nebo recenze nových her, naostro bychom měli začít 21. února, řekl na včerejší tiskové konferenci Daniel Mikšovský ze společnosti ProGamers, která vysílání zajišťuje. Kromě ukázek z her nebo přímých přenosů z heren bude PG24 vysílat i moderované pořady. Moderátory a hosty pořadů budou samotní hráči, kteří jsou úspěšní v určitých typech her, oznámil Daniel Mikšovský. Novou televizi představil na základě informací ČTK server Česká média.

MM socky3

Realizační tým PG24 tvoří zatím tři lidé, projekt financují sponzorské dary. Internetoví diváci budou mít šanci do vysílání vstupovat a klást hostům otázky. Daniel Mikšovský přiblížil poslání projektu: Chceme být televizí, která bude monitorovat hráčskou komunitu. Webové stránky www.pg24.cz ve zkušebním provozu navštěvuje zhruba 3000 lidí denně. Diváci si mohou vybrat mezi datovými toky 128, 512 a 1024 kilobitů za sekundu – zatím se ale ve všech případech dočkají jen rychlosti 256 kbps a rozlišení 360×288 obrazových bodů. Vysílání používá kompresní formát Windows Media Video 8.

Podle loňského průzkumu, který si nechala společnost ProGamers vypracovat, si počítačovou hru v jakékoli podobě vyzkoušel nejméně jeden člen z cirka 90 procent českých domácností. Nejčastějšími hráči jsou chlapci a muži ve věku 12 až 27 let a právě oni budou cílovou skupinou, na kterou se chce nové internetové vysílání PG24 zaměřit. Do soutěží a turnajů v počítačových hrách se podle Daniela Mikšovského zapojují v České republice desetitisíce lidí.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.