Hlavní navigace

Co čeká na návštěvníky dne otevřených dveří v České televizi?

26. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

26. 5. 2009

Den otevřených dveří (DOD) v České televizi, který čeká na návštěvníky v Praze, Brně, Ostravě a Olomouci 30. května od 9 do 16 hodin, nabídne celou řadu lákadel. Tím nejzajímavějším bude ale bezesporu expozice digitálního vysílání a HD technologií. Např. v Praze si budou moci návštěvníci akce prohlédnout přenosovou a osvětlovací techniku. Jedna z tras povede také okolo satelitních antén.

Návštěvníci se budou moci samozřejmě seznámit také s velínem a Studiem 6, pohovořit budou moci i s moderátory. V Brně pak diváci nahlédnou do režie, maskérny, kostymérny, střižen, odbavovacích a dalších pracovišť a stejně jako v Praze si budou moci prohlédnout přenosový SNG vůz. I zde se budou moci zájemci zeptat na problematiku spojenou s digitálním vysíláním a novými technologiemi. V Ostravě pak čeká na diváky do třetice prohlídka přenosového vozu a newsroomu. Redakce ČT v Olomouci pak nabídne v sedmnáctém patře Regionálního centra Olomouc také svá pracoviště.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.