Hlavní navigace

Podívejte se co všechno synchronizuje Chrome

Daniel Dočekal

Chrome Sync Dashboard může být užitečný pohledem na čísla, ale také přítomností tlačítka pro ukončení synchronizace a smazání

Chrome Sync Dashboard – www.google.com/settings/chrome/sync – zobrazuje informace o tom, co vlastně Chrome synchronizuje – počty aplikací, rozšíření, nastavení, historie z omniboxu, oblíbených, hesel i otevřených záložek. Hodit se může i tlačítko ve spodní části – Stop and Clear vám umožní synchronizaci zastavit a smazat.

Některé další informace získáte i na adrese – www.google.com/settings/dashboard – Google Dashboard toho obsahuje podstatně víc o vašem kompletním účtu, ale informace související s Chrome tam musíte hledat pod dalšími položkami (například Custom Search či Web History).

V samotném Chrome se k informacím o synchronizaci dostanete přes chrome://sync-internals/ - najdete tam nejenom statistiku, ale i možnost vyhledávání a export některých informací.

Chrome umožňuje připojení k účtu v Google (jde samozřejmě používat i bez toho) a následně možnost synchronizovat nastaveni, oblíbené, historii, otevřené záložky, nainstalovaná rozšíření a některé další věci. Synchronizace funguje všude, kde si spustíte Chrome a přihlásíte se k vašemu účtu – je skvělou pomůckou, pokud používáte více počítačů. 

Marcom

A pokud používáte Android (telefon či tablet), funguje i mezi počítačem a mobilním zařízením – tam se často hodí i možnost otevření stejného adresy na počítači, jako jste si již otevřeli na mobilu (či opačně).

Zdroj: Chrome Sync Dashboard

Našli jste v článku chybu?
14. 7. 2013 17:08
VfB (neregistrovaný)

Má počet těch uložených hesel nějak korespondovat s vašimi politickými sympatiemi?

13. 7. 2013 9:48

Nevidí tam nikde žádný údaj o tom, že bych byl zaregistrovaný na 88 serverech. 88 je počet ložených hesel. A jinak ano, mám dva aktivní profily, "soukromý" a "firemní". V tom druhém je 136 hesel. Myslím že to je pořád víc než je zdrávo.