Hlavní navigace

TIP

Odstraňte svoji e-mailovou adresu na Facebooku, je tak jako tak zbytečná

Pevně přidělená a snadno zjistitelná adresa @facebook.com přestala plnit původní roli už dříve. Nenechte ji aktivní, spammeři ji rádi využívají.

30. 4. 2014 8:44
Doba čtení: 1 minuta

Mozilla má v počítači vlastní aktualizační službu, používat ji ale nemusíte

Mozilla Maintenance Service umožňuje Mozille instalovat a aktualizovat software bez vědomí (a zásahu) uživatele. Což je dobré vědět.

Doba čtení: 1 minuta

Gmail bude zobrazovat obrázky v mailu. Jak si tuto funkčnost můžete vypnout?

Gmail bude automaticky zobrazovat obrázky v mailech, což je poměrně podstatná změna. Vedle obav o bezpečnost můžete chtít tuto funkci vypnout i z důvodu úspory přenášených dat.

Doba čtení: 1 minuta

Facebook umožňuje správcům monitorovat další stránky

Stránky, které stojí za zhlédnutí, neboli Pages To Watch, je malá změna v panelu pro správu. Bohužel žádnou skutečně podstatnou funkčnost nepřináší

Doba čtení: 2 minuty

Potřebujete mapu, abyste se neztratili v sociálních médiích? Tady je

Social Media Map 2013 samozřejmě nemá na klasickou práci Briana Solise v podobě The Conversation Prism. Není tak barevná, ale užitečná je.

Doba čtení: do minuty

Přímé zprávy na Twitteru už bez nutnosti sledování

Na Twitteru je nově možné přijímat přímé zprávy (DM) bez nutnosti sledování odesílatele. Dobrá zpráva pro firmy; co se spamu týče, uvidíme.

15. 10. 2013 17:09
Doba čtení: do minuty

Menší změny v Přehledech (Insights) Stránek na Facebooku

Facebook mírně změnil Přehledy (Insights) Stránek a pokračuje v postupném odchodu od metriky PTAT (lidé, kteří o tom mluví)

Doba čtení: 2 minuty

Jak na správu více účtů na Twitteru? Tady jsou praktické tipy a postřehy

Máte víc účtů na Twitteru a potřebujete je nějak efektivně a snadno spravovat? Nabízíme někoik rad, kudy se vydat, aby to příliš nedrhlo. A ideálně, aby to nic nestálo.

Doba čtení: 4 minuty

Používáte více sociálních sítí? Tady jsou užitečné programy pro jejich správu

Pokud spravujete či používáte více než jeden sociální účet, je možná čas začít uvažovat o nějakém pokročilejším nástroji. Podívejte se, z čeho můžete vybrat.

Doba čtení: 6 minut

Facebook zásadně změnil pravidla soutěží, zrušil většinu omezení

Roky trvající a velmi nesmyslná omezení týkající se soutěží byla právě zásadně změněna. Soutěžit lze přímo na Facebooku a konečně je možné využít i přímých aktivit fanoušků.

Doba čtení: 4 minuty

Podívejte se co všechno synchronizuje Chrome

Chrome Sync Dashboard může být užitečný pohledem na čísla, ale také přítomností tlačítka pro ukončení synchronizace a smazání

Doba čtení: 1 minuta

Jak přežívat a pracovat v open space? Praktická pomoc pro kolegy z Economie

Kolegové z iHNed.cz a dalších titulů Economie se stěhují do obřího open space. Na vlastním serveru o tom psát nemohou, ale Lupa.cz nabízí pomocnou ruku: praktické tipy.

Doba čtení: 6 minut

TIP: Co můžete udělat pro lepší zabezpečení účtu na Facebooku

Pokud nechcete přijít o účet na Facebooku, zkuste případným útočníkům práci znesnadnit. Facebook má několik vhodných nastavení, které poslouží pro lepší zabezpečení účtu.

Doba čtení: 5 minut

Prokletí EdgeRanku: Facebook začal přihlížet i k negativním akcím uživatelů

Algoritmus určující, jestli příspěvky stránky na Facebooku uvidí fanoušek, teď mnohem více zohledňují i negativní faktory. Je to trochu takové „Dislike“ (nelíbí) tlačítko.

Doba čtení: 3 minuty

Jak získat zpět původní způsob psaní mailů na Gmailu

Změna způsobu psaní mailů a odpovídání na maily v Gmailu se hodně nelíbí. Dobrá zpráva? Prozatím si můžete ještě tuhle změnu deaktivovat.

Doba čtení: 1 minuta

Tip: Jak získat adresy vašich RSS zdrojů z Google Readeru

Google Reader za pár měsíců končí a uživazelé si budou muset najít náhradu. Budou přitom potřebovat jednu zásadní věc: přenést z Google Readeru adresy svých RSS zdrojů.

Doba čtení: 2 minuty

TIP: Chraňte se před vlezlými aplikacemi (a hloupými přáteli) na Facebooku

Nejpodstatnější nastavení týkající se Aplikací na Facebooku? Nejspíš to, které zamezí aby aplikace používané přáteli získaly přístup k vašim informacím bez vašeho vědomí.

Doba čtení: 2 minuty

TIP: Skryjte, s kým jste přáteli na Facebooku

Jedno z základních vhodných nastavení lepšího „soukromí“ na Facebooku je skrytí toho, s kým se na Facebooku přátelíte. Ve výchozím nastavení je samozřejmě tato informace volně dostupná.

Doba čtení: 1 minuta

Matt Cutts: Vyvíjející se zpravodajská událost by měla mít jednu stránku a URL

Matt Cutts se ve videu vyjadřuje k otázce, zda vyvíjející se zpravodajská událost má být tvořena jako jeden článek. Nebo zda je lepší postupně zveřejňovat nové.

10. 2. 2013 12:44
Doba čtení: do minuty

Přišel čas pročistit, čeho/koho jste fanoušky na Facebooku, víte jak na to?

Používáte-li Facebook dlouho, jste asi fanoušky stovek stránek, často dokonce aniž byste to věděli. Facebook za vás mnohokrát rozhodl, že se vám „Líbí“ něco, o čem ani nevíte.

Doba čtení: 1 minuta

TIP: Facebook udržuje historii vašeho vyhledávání, nezapomeňte

Pokud čas od času něco hledáte na Facebooku, měli byste vědět, že Facebook si pamatuje, co jste hledali, tedy udržuje „historii“ hledání. A možná ji budete jednoho dne chtít „smazat“.

Doba čtení: do minuty

RIP: Fusion Garage a JooJoo (Grid 10 a Grid 4) tablet

Fusion Garage, tvůrci tabletu JooJoo, účastnici dramatu s dalším hlavním účastníkem Mike Arringtonem (zakladatel TechCrunch.com), podle všech příznaků končí. V tichosti a bez jakékoliv komunikace. www.TheJooJoo.com nebyla zaplacena a obsahuje reklamu doménové registrátora. www.FusionGarage.com podle Fusion Garage goes silent, hints another tablet rival down nebyla zaplacena také a podle informací na dalších místech Fusion Garage přestala dodávat objednané tablety a v některých případech ani…

18. 12. 2011 11:39
Doba čtení: 1 minuta