Hlavní navigace

Odstraňte svoji e-mailovou adresu na Facebooku, je tak jako tak zbytečná

30. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa
Pevně přidělená a snadno zjistitelná adresa @facebook.com přestala plnit původní roli už dříve. Nenechte ji aktivní, spammeři ji rádi využívají.

Původní představa Facebooku, že prorazí s vlastní elektronickou poštou,  naštěstí nevyšla. Ve vašem profilu ale zůstal povinně přidělený pozůstatek, mailová adresa, na kterou vám kdokoliv může posílat spam nebo ji jinak zneužívat. Je proto vhodné se jí zbavit.

ICTZ23

Přejděte do Nastaveni profilu a přímo na záložce Obecné uvidíte možnost rozkliknout E-mail. Tam zrušte „Používat Facebook e-mail“ (Use your Facebook email address) a změny uložte. Případně je ještě možné, že se tato mailová adresa nachází i mezí primárními adresami – tam stačí použít Odstranit/Remove.

Plně zrušit nechtěnou a zbytečnou @facebook.com nemůžete, ale můžete zamezit tomu, aby byla využitelná pro spam – právě zrušením „Používat Facebook e-mail“ zajistíte, že Facebook přestane přeposílat maily poslané na @facebook.com adrese na váš primární e-mail. Připomeňme, že pokud si ceníte soukromí a chcete se vyhnout různorodým problémům, je dobré pro Facebook použít jiný e-mail, než ten, který skutečně používáte pro elektronickou poštu.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.