Hlavní navigace

Gmail bude zobrazovat obrázky v mailu. Jak si tuto funkčnost můžete vypnout?

Daniel Dočekal

Gmail bude automaticky zobrazovat obrázky v mailech, což je poměrně podstatná změna. Vedle obav o bezpečnost můžete chtít tuto funkci vypnout i z důvodu úspory přenášených dat.

Gmail nasadil automatické zobrazování obrázků v mailech. Na jednu stranu to může být skvělá zpráva pro marketéry (zejména ty, kteří stále nepochopili, že e-maily mají mít obsah, a že text v podobě obrázků je zvěrstvo), na druhou stranu to může být nepříjemnost pro uživatele. Můžou totiž mít obavy o bezpečnost, ale hlavně můžou potřebovat ušetřit přenášená data.

Novou funkčnost lze naštěstí v Nastavení Gmailu snadno vrátit do původní podoby. Stačí přejít do Nastavení a hned v první záložce (Obecné) najdete „Externí obsah“ a možnost nastavit „Zeptat se před zobrazováním obsahu“.

Gmail bude zobrazovat obrázky v mailu. Jak si tuto funkčnost můžete vypnout?

Gmail bude zobrazovat obrázky v mailu. Jak si tuto funkčnost můžete vypnout?

Co se bezpečnosti a soukromí týče, Google zobrazování obrázků v Gmailu implementoval tak, že se odesílající strana nedozví konkrétní informace o uživateli (adresátovi). Obrázky jsou stahovány samotným Googlem a doposud přístupné informace (hlavně referer, IP adresa a případné další) se tak k odesílateli mailů nedostanou

EBF17

Při zobrazení e-mailu se pak obrázky zobrazují z podoby uložené u Googlu. Což mimochodem v praxi znamená i to, že pokud někdo hromadně rozešle e-maily tisícům uživatelů, bude Google konkrétní unikátní obrázky stahovat pouze jednou.

Případné podrobnosti k zobrazování obrázků v Gmailu hledejte v Images Now Showing

Našli jste v článku chybu?
16. 12. 2013 9:41

A dozví se co? Že si to stáhl Google. Čili neví jestli si to stáhl adresát, jestli adresát vůbec existuje, neví IP adresu, neví identifikaci prohlížeče, neví cookies, neví kdy si to otevřel (pokud si to otevřel). A jediné co se nakonec dozví je, že si Google stáhl všechny jeho unikátně vygenerované URL. A případně mu odstřelil server. To je dobrý výsledek, do toho jdu.

16. 12. 2013 9:57
magor (neregistrovaný)

Vase argumentace predpoklada, ze google bude stahovat vsechny obrazky ze vsech mejlu automaticky, jakmile dorazi na jeho servery. To si nemyslim. Podle me je stahne az na vyzadani pri pokusu o ne je zobrazit ve schrance (+ se pripadne ulozi do cache pro pristi zobrazeni / pro jineho uzivatele). Pokud to bude tak jak rikam, tak se dozvi, ze adresat existuje a ze (a kdy) si zpravu zobrazil. To, ze to jde pres prostrednika tudiz neznam ip adresu a identifikaci prohlizece me v pripade testovani zivo…