Hlavní navigace

Podívejte se, jak v jižních Čechách skončila analogová televize

1. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 7. 2010

UVNITŘ VIDEO Dnes o půlnoci skončilo analogové televizní vysílání v lokalitách České Budějovice – Kleť, Vimperk – Mařský vrch a Tábor – Radimovice. Server DigiZone.cz pro vás tuto historickou událost z pohledu digitalizace zmonitoroval na druhé uvedené lokalitě, konkrétně programu ČT 1. K ukončení analogového televizního vysílání došlo v době vysílání filmu Cabriolet z roku 2001.

MM socky3

K TÉMATU: Jižní Čechy vypínají analogovou televizi. Které vysílače končí?

Kanál ČT 1 byl opatřen až do poslední chvíle piktogramem s informační lištou. V ní bylo uvedeno, že divák sleduje analogové vysílání na jednom z inkriminovaných vysílačů. Mylně se sem však dostala i informace, že k vypnutí dojde už hodinu před půlnocí. Tento krok nastal až necelou minutu před ní. V půlce scény se program přerušil a televizní divák už viděl pouze zrnící obrazovku. Dnes je vysílání všech vysílačů velkého výkonu v jižních Čechách u programů ČT opatřeno oznámením, aby si diváci zajistili příjem jiným způsobem.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.