Hlavní navigace

Podívejte se na podrobnosti o rozšíření nabídky Skylinku

24. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

24. 3. 2009

Satelitní platforma Skylink nabídne oficiálně od 1. dubna rozšíření programové nabídky. Již nyní je jasné, že na své si přijdou nejen zájemci o HD, ale i SD kanály. V HDTV nabídce se konkrétně objeví Filmbox HD, The History Channel HD a Discovery HD, klasické rozlišení pak zastoupí poslední dva jmenované kanály a navíc ještě SD verze MGM.

Filmbox HD se stal v době svého startu prvním HD filmovým kanálem ve střední Evropě. Nabídne filmy ve vysokém rozlišení obrazu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu z videotéky společnosti SPI International. Celkem by se mělo jednat asi o 150 nových filmů ročně. Jeho vysílání je kompletně v českém jazyce. The History Channel HD přináší jedinečnou kolekci dokumentů, a to od prehistorie k nedávné historii. Během léta pak bude kanál plně lokalizován do češtiny.

KL22_nominace

Určitým mínusem bude vysílání Discovery HD, které sice přinese nejlepší dokumenty ze své knihovny, ale jeho vysílání bude v angličtině – signál bude přebírán z platformy Canal Digitaal. Filmbox HD se objeví na nové frekvenci 12109/H v DVB-S2 s SR 27500, QPSK a FEC 9/10. Stejné parametry budou i pro The History Channel HD. Na nový transpondér také přesune dosavadní vysílání HDTV kanálů Nova a Eurosport.

MGM v klasickém rozlišení je plně počeštěné a nabídne Oscarové snímky a filmy pro milovníky klasiky. Program se objeví na uvolněné frekvenci po stanicích ve vysokém rozlišení, tedy 11797/H. Doplní ho ještě The History Channel a Discovery Channel v SD. Nové programy budou nejdříve 1. dubna automaticky zpřístupněny všem stávajícím předplatitelům balíčků MULTI nebo HD PLUS. S okamžitou platností se ruší podmíněnost předplatného balíčku HD PLUS předplatným MULTI.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.