Hlavní navigace

Podívejte, z čeho se skládají Google Glass

12. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Scott Torborg a Star Simpson
Skupinka Američanů se rozhodla podívat do vnitřností Google Glass. Rozebrali brýle za 1500 dolarů do poslední součástky.

Google v březnu vybral 8 tisíc Američanů, kteří mají možnost Google Glass otestovat a pomoci tak firmě vyladit tento produkt ještě předtím, než nabídne jeho komerční verzi. Brýle by měly být schopny provádět mnoho úkonů, které dnes zvládají chytré telefony, s tím rozdílem, že reagují výlučně na hlasové povely. Brýle jsou vybaveny kamerou a malým displejem umístěným na obroučce nad pravým okem.

Jeden z vybraných se společně s přáteli rozhodl, že zjistí, co se skrývá uvnitř zařízení. Poměrně jednoduše se jim podařilo rozebrat brýle do poslední součástky a následně zařízení sestavit zpět do funkčního stavu.

KL22 hlasovani

Google Glass rozebrané do poslední součástky. Čtvrťák je zde pouze porovnání velikosti. Obrázek ve vyšším rozlišení je k dispozici na webu <a href="http://www.catwig.com/google-glass-teardown/">catwig.com</a>.
Autor: Scott Torborg a Star Simpson

Google Glass rozebrané do poslední součástky. Čtvrťák je zde pouze porovnání velikosti. Obrázek ve vyšším rozlišení je k dispozici na webu catwig.com.

Zjistili tak například (na rámec technických parametrů, které už byly dříve zveřejněny), že brýle jsou vybaveny lithium polymerovou baterií o kapacitě 2,1 Wh (zhruba 570 mAh). Zařízení pohání procesor s čipem OMAP4430 od společnosti Texas Instruments. Výrobcem flash paměti o velikosti 16GB je firma SanDisk. Brýle jsou osazeny operační pamětí Elpida mobile DRAM. Kompletní postup rozebírání včetně fotodokumentace najdete zde.

Zdroj: catwig.com

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.