Hlavní navigace

Vybráno 8 tisíc Američanů, kteří se dostanou k testovacím Google Glass

Martin Vyleťal

Google oznámil, že zná vítěze soutěže o testovací verzi Google Glass. Výherci zaplatí 1500 dolarů a budou si muset brýle vyzvednout v New Yorku, Los Angeles či San Franciscu.

Před několika týdny zveřejnil Google na Twitteru a Google+ výzvu, že hledá dobrodruhy z řad občanů Spojených států, kteří by chtěli vyzkoušet Google Glass a pomoci tak firmě vyladit tento produkt ještě předtím, než nabídne jeho komerční verzi. Zájemci měli odeslat stručný popis, jakým způsobem by v případě, že budou vybráni, brýle, které se pokoušejí zavést zcela nové uživatelské rozhraní mezi člověkem a počítačem, využili.


Autor: Google

Nyní Google oznámil, že vybral vítěze a postupně je začíná kontaktovat. Celkem by mělo být k dispozici 8 tisíc kusů testovací verze brýlí. Každý z výherců si bude muset brýle vyzvednout osobně a to buď v New Yorku, Los Angeles či v San Francisco Bay Area. Kromě toho na něj čeká úhrada poplatku ve výši 1500 dolarů. 

Google Glass by měly být schopny provádět mnoho úkonů, které dnes zvládají chytré telefony, s tím rozdílem, že reagují výlučně na hlasové povely. Brýle jsou vybaveny kamerou a malým displejem umístěným na obroučce nad pravým okem.

Spoluzakladatel Google Sergej Brinn hovoří o Google Glass na konferenci TED 2013, která proběhla na konci února.

Marcom

Kdy bude zahájen oficiální prodej Google Glass, stejně jako, na kolik brýle přijdou, není zatím zřejmé. Spekuluje se, že by se jejich cena mohla pohybovat v rozmezí 700 až 1500 dolarů.

Zdroj: Google Glass na Google+

Našli jste v článku chybu?
27. 3. 2013 13:36

Takhle se delaji souteze pro iOvce :-) Jako vyhru si zaplati letenku a jeste k tomu poplatet 1500 USD...

Ale zase z toho (asi) budou mit radost, ze jsou "in" a "Vyvoleni" :-D

29. 3. 2013 9:50
Ondřej Bouda (neregistrovaný)

Takoví se mezi mezi těmi, co to zaplatili, určitě najdou taky. Ale nebude to problém, protože ochota zaplatit nebylo jediné kritérium: Google vybíral i podle deklarovaného záměru použití. Takže Google si v těch prvních 8000 uživatelích nejspíš namixoval koncové uživatele a vývojáře tak, jak se mu to hodí.

A jistě, ne všichni deklarovanému záměru dostojí. Ale odchylka nebude tak velká, aby to byl problém (to zajišťuje motivační poplatek).

Naopak kdyby rozdával devkity zadarmo se smlouvou zavazu…