Hlavní navigace

Podle New York Times Facebook opět pracuje na vlastním telefonu

Daniel Dočekal

Podle Facebook Tries, Tries Again on a Smartphone Facebook opět usilovně pracuje na tom, aby měl vlastní chytrý telefon. Nový pokus spočívá mimo jiné v zaměstnaní několik lidí, kteří dříve pracovali u Apple v oblasti software i hardware. Naposledy se o telefonu přímo od Facebooku mluvilo v dubnu, kdy Facebook měl na něčem takovém pracovat společně s HTC. Se stejnou společností měl uvést telefon (označovaný jako „Buffy“) již minulý rok. První zmínky o tom, že by Facebook chtěl mít vlastní chytrý…

Doba čtení: 1 minuta

Podle Facebook Tries, Tries Again on a Smartphone Facebook opět usilovně pracuje na tom, aby měl vlastní chytrý telefon. Nový pokus spočívá mimo jiné v zaměstnaní několik lidí, kteří dříve pracovali u Apple v oblasti software i hardware.

Naposledy se o telefonu přímo od Facebooku mluvilo v dubnu, kdy Facebook měl na něčem takovém pracovat společně s HTC. Se stejnou společností měl uvést telefon (označovaný jako „Buffy“) již minulý rok. První zmínky o tom, že by Facebook chtěl mít vlastní chytrý telefon se objevily již v roce 2010. TechCrunch tehdy došel k závěru, že Facebook plány na vlastní produkci hardware zrušil s ohledem na komplikace s tím spojené. Podrobnosti viz Facebook chtěl Facebook Phone rozdávat zdarma.

Proč by vlastně Facebook chtěl přivést na trh vlastní mobilní telefon? Hlavním důvodem by mělo být hledání nových příjmových modelů a také obavy z toho, že měnící se internetový svět by mohl pro Facebook znamenat problémy. Vyvolané rychlým přesunem uživatelů klasického webového Internetu na uživatele internetu mobilního. „Mark se obává, že pokud nevytvoří v blízké budoucnosti vlastní mobilní telefon, Facebook se jednoduše stane aplikací na ostatních mobilních platformách,“ cituje NYT zaměstnance Facebooku.

NYT uvádí, že smartphone Facebooku by mohl být na trh uveden někdy příští rok. 

Našli jste v článku chybu?