Hlavní navigace

Podle New York Times Facebook opět pracuje na vlastním telefonu

29. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle Facebook Tries, Tries Again on a Smartphone Facebook opět usilovně pracuje na tom, aby měl vlastní chytrý telefon. Nový pokus spočívá mimo jiné v zaměstnaní několik lidí, kteří dříve pracovali u Apple v oblasti software i hardware. Naposledy se o telefonu přímo od Facebooku mluvilo v dubnu, kdy Facebook měl na něčem takovém pracovat společně s HTC. Se stejnou společností měl uvést telefon (označovaný jako „Buffy“) již minulý rok. První zmínky o tom, že by Facebook chtěl mít vlastní chytrý…

Podle Facebook Tries, Tries Again on a Smartphone Facebook opět usilovně pracuje na tom, aby měl vlastní chytrý telefon. Nový pokus spočívá mimo jiné v zaměstnaní několik lidí, kteří dříve pracovali u Apple v oblasti software i hardware.

Naposledy se o telefonu přímo od Facebooku mluvilo v dubnu, kdy Facebook měl na něčem takovém pracovat společně s HTC. Se stejnou společností měl uvést telefon (označovaný jako „Buffy“) již minulý rok. První zmínky o tom, že by Facebook chtěl mít vlastní chytrý telefon se objevily již v roce 2010. TechCrunch tehdy došel k závěru, že Facebook plány na vlastní produkci hardware zrušil s ohledem na komplikace s tím spojené. Podrobnosti viz Facebook chtěl Facebook Phone rozdávat zdarma.

cif 24 - early cena - média

Proč by vlastně Facebook chtěl přivést na trh vlastní mobilní telefon? Hlavním důvodem by mělo být hledání nových příjmových modelů a také obavy z toho, že měnící se internetový svět by mohl pro Facebook znamenat problémy. Vyvolané rychlým přesunem uživatelů klasického webového Internetu na uživatele internetu mobilního. „Mark se obává, že pokud nevytvoří v blízké budoucnosti vlastní mobilní telefon, Facebook se jednoduše stane aplikací na ostatních mobilních platformách,“ cituje NYT zaměstnance Facebooku.

NYT uvádí, že smartphone Facebooku by mohl být na trh uveden někdy příští rok. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).