Hlavní navigace

Podle Symantecu spam představuje „jen“ 72 procent e-mailů

17. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Symantec na základě analýzy korespondence došlé v listopadu do 450 milionů e-mailových schránek oznámil, že spam tvoří 72 procent z veškeré došlé pošty. Zdá se vám to jako alarmující číslo? V praxi to bude zřejmě ještě horší. Statistiky Symantecu jsou dlouhodobě o něco růžovější než další dostupné statistiky jiných bezpečnostních a analytických společností. Podle těch se podíl spamu pohybuje daleko za hranicí 90 procent. Řekněme si ale upřímně, že i těch optimističtějších 72 procent by bylo…

Symantec na základě analýzy korespondence došlé v listopadu do 450 milionů e-mailových schránek oznámil, že spam tvoří 72 procent z veškeré došlé pošty. Zdá se vám to jako alarmující číslo? V praxi to bude zřejmě ještě horší. Statistiky Symantecu jsou dlouhodobě o něco růžovější než další dostupné statistiky jiných bezpečnostních a analytických společností. Podle těch se podíl spamu pohybuje daleko za hranicí 90 procent. Řekněme si ale upřímně, že i těch optimističtějších 72 procent by bylo více než dost.

V Česku proběhla v listopadu akce Den proti spamu, o níž jsme vás informovali. Bloger Petr Čaník vyzval k diskuzi s českými spamery. Paradoxně ale jeden z organizátorů akce, Maxim Černý, byl často obviňován z propagace svých projektů formou komentářového spamu. Maxim Černý zajišťoval technickou spolupráci při Dni proti spamu. Poté, co jsem ale zjistil výše zmíněné skutečnosti, byl Maxim Černý odvolán z realizačního týmu. Pro mě je to cenné ponaučení pokud jde o výběr spolupracovníků při organizování dalších ročníků Dne proti spamu, řekl Petr Čaník, duchovní otec Dne proti spamu. (Denprotismapu­.cz, Neowin.net)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.