Hlavní navigace

Podpora formátů OpenDocument a PDF v Office 2007

Jiří Macich ml.

Jak bude vypadat konkrétní podpora formátů OpenDocument a PDF v kancelářském balíčku Office 2007, jehož vydání se blíží? Konečně se zdá být jasno. Formát OpenDocument, který využívá třeba konkurenční OpenOffice.org, nebude Office 2007 ve výchozí instalaci podporovat. Stejně tak nebude podporován export do PDF, který měl být původně jedním z hlavních taháků. Důvodem jsou právní spory s Adobe.

Jak bude vypadat konkrétní podpora formátů OpenDocument a PDF v kancelářském balíčku Office 2007, jehož vydání se blíží? Konečně se zdá být jasno.

Formát OpenDocument, který využívá třeba konkurenční OpenOffice.org, nebude Office 2007 ve výchozí instalaci podporovat. Stejně tak nebude podporován export do PDF, který měl být původně jedním z hlavních taháků. Důvodem jsou právní spory s Adobe.

Podporu formátů PDF i OpenDocument však půjde volitelně doinstalovat. Microsoft už dokonce vydal doplňek implementující podporu exportu do PDF a XPS. Patřičné doplňky si budou moci uživatelé Office 2007 stáhnout přímo skrze odkazy v menu jednotlivých programů z balíku.

Našli jste v článku chybu?