Hlavní navigace

Podpora pro Firefox 2 se chýlí ke konci

Jiří Macich ml.

Už zhruba jen měsíc bude běžet podpora pro webový prohlížeč Mozilla Firefox 2. Starší verze prohlížeče od Mozilla Corporation jsou podporovány standardně šest měsíců od uvedení nejnovější generace. Od poloviny prosince tak už uživatelé Firefoxu 2 nemohou čekat bezpečnostní aktualizace či opravné verze. Finální verze Firefoxu 3 vyšla letos v červnu. Od konce srpna je uživatelům Firefoxu 2 nabízen upgrade pomocí automatických aktualizací. Přesto Firefox 2 ještě v říjnu používalo podle Navrcholu…

Už zhruba jen měsíc bude běžet podpora pro webový prohlížeč Mozilla Firefox 2. Starší verze prohlížeče od Mozilla Corporation jsou podporovány standardně šest měsíců od uvedení nejnovější generace. Od poloviny prosince tak už uživatelé Firefoxu 2 nemohou čekat bezpečnostní aktualizace či opravné verze. Finální verze Firefoxu 3 vyšla letos v červnu. Od konce srpna je uživatelům Firefoxu 2 nabízen upgrade pomocí automatických aktualizací. Přesto Firefox 2 ještě v říjnu používalo podle Navrcholu.cz 9,13 procenta českých uživatelů Internetu. Mezi čtenáři Lupy měl minulý měsíc podíl 8,32 procenta.

Firefox 3 přináší uživatelů mnoho novinek včele s přepracovanou správou záložek a historie, inteligentním adresním řádkem, ochranou před weby známými jako původci malwaru, zoomováním celých stránek a novým fullscreen režimem, podporou přerušování stahování souborů, spolupráci správce stahování s antivirovými programy, uživatelsky přívětivější správou zásuvných modulů, sladěním se vzhledem používaného operačního systému pomocí nových skinů a v neposlední řadě s jádrem Gecko 1.9. Nejnovější Firefox 3.0.4 si v české verzi můžete stáhnout také ze Slunečnice.cz.

Našli jste v článku chybu?
5. 12. 2008 2:35
Karel (neregistrovaný)
Někdy v uplynulých 24 hodinách byly automatické aktualizace Firefoxu z verze 2 na verzi 3 konečně opět zahájeny.
20. 11. 2008 10:54
z (neregistrovaný)
Az na to, ze FF se vyvyji kontinualne a 3ka je "nova" jen ve zmene/pridani nejakych funkcionalit, 1/2 roku je ciste na odhaleni chybek prave v technto novych vecech. IE je pro firmy naopak naprosta katastrofa, protoze kazda jeho verze ze chova natolik odlisne, ze vetsina tzv "IE" aplikaci s jinou verzi nefunguje. Kdyz pak M$ ukonci podporu (kterou je nucen prave z techto duvodu drzet), tak to pro zakazniky znemana naprosto zgruntu vse prepsat. To se jim u FF nestane.