Hlavní navigace

Podvodníci neřádili jenom na Aukro.cz, ale i jinde

Jiří Macich ml.

České aukční síně v posledních týdnech zřejmě začali zneužívat podvodníci nebo podvodník používající více identit. Server Technet.cz upozornil na podvody v aukční síni Aukro.cz. Uživatelé si vydražili zboží, zaplatili za něj předem, ale žádné zboží neobdrželi. Podvodníci nebo podvodník operující s více uživatelskými účty nejdříve nasbíral kladné hlasy, aby před ostatními uživateli vypadal důvěryhodně. Kladné hodnocení však probíhalo mezi jednotlivými podvodnými účty, které byly založeny ve…

České aukční síně v posledních týdnech zřejmě začali zneužívat podvodníci nebo podvodník používající více identit. Server Technet.cz upozornil na podvody v aukční síni Aukro.cz. Uživatelé si vydražili zboží, zaplatili za něj předem, ale žádné zboží neobdrželi. Podvodníci nebo podvodník operující s více uživatelskými účty nejdříve nasbíral kladné hlasy, aby před ostatními uživateli vypadal důvěryhodně. Kladné hodnocení však probíhalo mezi jednotlivými podvodnými účty, které byly založeny ve stejném období, což nahrává domněnce, že za vším stojí jeden člověk.

Content 2017 - tip Footshop

Podvodníkům jsme zablokovali účet ještě před udělením prvního negativního komentáře, a to v okamžiku, kdy jsme zjistili nesrovnalosti v údajích u jednoho z účtů. Vzápětí jsme zaslali všem kupujícím varování, aby obchodní transakci nedokončovali, bohužel ne všichni tak stihli učinit. Škoda, o které nás uživatelé do dnešního dne informovali, činí 786 283 korun, uvedl pro iDnes Ivo Benda, marketingový manažer Aukro.cz. Případ podvodů řeší policie.

Podle televize Prima ale podvodné nabídky nebyly jen na Aukro.cz, ale třeba i na konkurenčním iKup.cz a podvodníci od důvěřivých uživatelů získali celkem skoro tři miliony korun za vydražené zboží, které ovšem nikdy nedodali. Český Internet tak po phishingu zaznamenává novou vlnu online podvodů, na kterou jsme u nás zatím nebyli příliš zvyklí.

Našli jste v článku chybu?
23. 5. 2008 18:50
Obral mě podvodník na Aukru.cz již v roce 2005. Ačkoliv jsem zkušený uživatel, stalo se. Mě a dalších asi 13 lidí během jednoho dne. Celkem "jen" za 50.000,-. Tak jsem se dal s jedním dohromady, aby z mých 4.000,- byl již trestný čin (>5000,-), podali jsme trestní oznámení, tam jsem jim napsal z jaké kavárny se tak stalo, na účet koho jsem poslal peníze, včetně telefonu majitele účtu (vše jsem si legální cestou zjistil sám - vše ukazovalo na vyženěného synka pána, jehož jménem se už…
11. 11. 2010 16:14
zdena31 (neregistrovaný)

prosim pište mi na e-mail z.j.h.31@seznam.cz

Jestli mate nědo možnost pošlete ten odkaz dal, více lidem aby každej věděl co je to za ................. děkuji