Hlavní navigace

Podzimní Světový pohár z kanadského Toronta se bude vysílat na České televizi

11. 2. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Diváci stanice ČT Sport uvidí nejen kompletních 17 utkání turnaje, ale i všechna tři přípravná utkání národního týmu a další vybrané přípravné zápasy.

Československá a později Česká televize vysílaly Světový pohár (dříve Kanadský pohár) ze sedmi konaných ročníků celkem šestkrát, a to v letech 1976, 1981, 1984, 1987, 1991 a 1996.
Jediný ročník mimo obrazovky České televize se odehrál v roce 2004, kdy Češi vypadli už v semifinále.

K TÉMATU: ČT Sport slaví 10 let. Výročí připomene hodinovým pořadem

Česká televize nabízí divákům přenosy z hokejových mistrovství světa nejdéle na světě. Jsme rovněž dlouholetým a pravidelným vysílatelem olympijských turnajů, utkání v rámci Euro Hockey Tour i české extraligy. Hokej je zkrátka s Českou televizí neodmyslitelně spjat již od počátků vysílání. Má velkou tradici a vysokou úroveň, kterou ocenila NHL i při vyjednávání o prodejích práv na tento Světový pohár, vysvětluje výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Cloud23

Světový pohár v ledním hokeji, který hostí kanadské Toronto od 17. září do 1. října 2016, se tentokrát celý odehraje na jednom místě, v hale Air Canada Centre. Český národní tým bude na turnaji startovat spolu s reprezentací Kanady, USA, Ruska, Švédska, Finska, Výběrem Evropy a Výběrem mladých severoamerických hráčů do 23 let.

Všechny zápasy doplní Česká televize komentovaným studiem, ve kterém se vystřídají stálí hosté i experti. Vzhledem k časovému posunu v Torontu budou noční zápasy opakovány vždy následující den.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).