Hlavní navigace

Pohoda s Šípem

12. 4. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Je docela zajímavé, že Šíp dokáže vytvořit v jednoduchém zábavném pořadu jakýsi dramatický oblouk. Jde od něčeho k něčemu. Nikoliv jako většina ostatních moderátorů pořadů tohoto typu, kteří jdou od ničeho k ničemu.

Trvá to už deset let, co se úspěšně vysílá zábavný pořad Všechnopárty. Jednou týdně přijde na návštěvu do divadla ke Karlu Šípovi trojice hostů a on si s nimi povídá. A je to milá, nevtíravá legrace, prostě takové přátelské posezení lidí, kteří si mají co říct a zároveň mají co říct i divákům, mají něco, čím ty diváky potěší a pobaví. Je docela zajímavé, že Šíp dokáže vytvořit v jednoduchém zábavném pořadu jakýsi dramatický oblouk. Jde od něčeho k něčemu. Nikoliv jako většina ostatních moderátorů pořadů tohoto typu, kteří jdou od ničeho k ničemu, mnohdy od prostoduchosti k ještě větší prostoduchosti. Ze Všechnopárty dokonce září inteligentní humor, bez útoků na hosty, bez podpásovek. Protože tohle Šíp nepotřebuje. On si prostě se svými hosty pábitelsky povídá.

A tak i 10. dubna přišli tři milí hosté – Václav Moravec, Věra Špinarová a Zuzana Vejvodová.
Na začátku pořadu moderátor kritizoval to, co se nelíbí všem soudným lidem, tedy zavedení letního času. Na to téma pak povídal i s Moravcem, který by tuto škodlivou vymyšlenost též zrušil. Posléze se dostali k politice, jak jinak u Moravce, a k tomu, proč prezidenti nechtějí chodit do jeho pořadu. Protože si moc pamatuje a prezidentům připomíná jejich minulé chyby a hledá rozpory v jejich prohlášeních v průběhu let. A tak se pro ně stává pavlačovou domovnicí a kdo ví, čím ještě hrozným. Nemohli nenarazit na pana Babiše, který si mnohdy vystačí i bez pana Kalouska a zahlcuje diváky svými “fantastickými” nápady. Dotkli se také toho, že Moravec pracoval nejen v televizi, ale i v rádiu, dokud ho nekoupil Babiš. Ještě učí mladé novináře, protože školu, kde učí, Babiš zatím nekoupil. Na závěr se politický moderátor vyznal ze své vášně k zahrádkaření. Je zahrádkář a rád by jednou vystřídal paní Bohdalovou v jejím pořadu na toto téma. Prostě by přešel z nedělního na sobotní poledne.

Druhým hostem byla paní Špinarová, s níž vedl Šíp řeč o jejím statku, o likvidaci obřího sršního hníza a o myších, které jí ztěžují život. O problémech s tím, aby si její pes rozuměl s bojovnicí proti myším, tedy s kočkou. Také absolvovali lehce erotické povídání, protože Špinarová má ráda “Sex ve městě”, jak psali dvojsmyslně v nějakých novinách. Kvůli tomu ji prý i Šíp do pořadu pozval. Pak přišla řeč na zpěvaččiny technické nedokonalosti, např. pokud jde o chytré telefony, i na to, že se vyučila a měla pracovat v chemické čistírně, ale už si z toho nic nepamatuje, a pochopitelně na její nejslavnější píseň z filmu Tenkrát na západě, která jí občas jde na nervy.

Posledním hostem byla herečka Zuzana Vejvodová, vnučka slavného autora hitu Škoda lásky. Jednou hrála Desdemonu, škrtil ji Michal Dlouhý a kapku to přehnal, takže ji málem zabil. Zažívá srandu se svým tříletým synem s Jonášem, kterého už teď hodně zajímá hudba. A o prázdninách se s ním chystá pod stan. Připravuje v divadle Na Vinohradech politickou hru o učitelce, která přestala učit a je tak jaksi v opozici proti lidem, kteří se ženou za kariérou.

A tak se Šíp od lehkých politických vtípků a drobných narážek s Moravcem dostal obloukem přes “problémy se zahrádkou” a statkem zase zpátky k politice.

CIF23

Všechnopárty, to je takový balzám na nervy a na duši, na to, jak si s námi naši politici “vytírají zadky”, na to, jak se všechno zdražuje, zhoršuje, jak si naši ministři vytvářejí zákony pro své a k sobě “kamarádské” firmy. Na to, jak nám média od rána do večera lžou. Na to, jak se zhoršuje mezinárodní situace a hrozí válečný konflikt.

Je moc dobře, že ČT tento pořad vyrábí a vysílá. Je vidět, že když se spolehne na skutečného profesionála, jakým je Karel Šíp, nemůže chybovat.

Autor článku

Autor je televizní scénárista

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).