Hlavní navigace

Pokud Nova nevypne analog v Domažlicích, přestane vysílat jen ČT 2

1. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
1. 3. 2007

Kdyby se televize Nova rozhodla pokračovat v analogovém vysílání na Domažlicku, Český telekomunikační úřad (ČTÚ) nemá žádnou páku na to, aby ji donutil vysílat jen digitálně. Každopádně pokud by k takové situaci došlo, ČTÚ nechá vypnout 12. kanál na vysílači Vraní vrch, který využívá druhý program České televize, prohlásil na dnešním semináři o digitalizaci v Poslanecké sněmovně předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák.

ebf - tip do článku - debata

Televize Nova podle generálního ředitele Petra Dvořáka s vypínáním analogového vysílání na Domažlicku předběžně souhlasí, i když její vysílání z Vraního vrchu neruší digitální rozhlas v sousedním Bavorsku. Nova ale bude muset řešit tento problém v severních Čechách, kde by pro změnu nemusela vypínat analogové vysílání Česká televize. Obě stanice se tedy dohodly, že si vyjdou vzájemně vstříc a ukončí analogové vysílání v obou jmenovaných oblastech.

Termín vypínání analogového televizního vysílání na Domažlicku stále není znám. Podle šéfa Rady ČTÚ Dvořáka se stále počítá s polovinou letošního roku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).