Hlavní navigace

Policie hledá možné oběti podvodu na inzertním serveru

16. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kriminalisté na Praze 2 nyní prošetřují činnost jednoho z uživatelů nejmenovaného inzertního serveru, který prostřednictvím inzerátů nabízel k prodeji mobilní telefony a výpočetní techniku. Kupující udělali tu chybu, že za zboží platili předem, ale nikdy jej už nedostali. Policie má informace o více než dvaceti poškozených z celé České republiky. Ti si objednávali mobilní telefony (např. Apple iPhone, Nokia N95 či Nokia N96) a peníze za nikdy nedodané zboží poslali prodávajícímu na účet. Šlo o…

Kriminalisté na Praze 2 nyní prošetřují činnost jednoho z uživatelů nejmenovaného inzertního serveru, který prostřednictvím inzerátů nabízel k prodeji mobilní telefony a výpočetní techniku. Kupující udělali tu chybu, že za zboží platili předem, ale nikdy jej už nedostali. Policie má informace o více než dvaceti poškozených z celé České republiky. Ti si objednávali mobilní telefony (např. Apple iPhone, Nokia N95 či Nokia N96) a peníze za nikdy nedodané zboží poslali prodávajícímu na účet. Šlo o částky od jednoho do čtrnácti tisíc korun. Policie zahájila vyšetřování pro podezření z trestného činu podvodu, za který by si pachatel mohl odsedět až tři roky za mřížemi.

V této souvislosti se obracejí na všechny ty, kteří se v minulosti zajímali o koupi mobilního telefonu, zaslali peníze na účet číslo 78–5357370277/0100, požadované zboží jim nebylo dodáno a případ neohlásili Policii ČR, aby zatelefonovali kriminalistům Služby kriminální policie a vyšetřování Obvodního ředitelství Policie ČR Praha II na tel.: 974 855 328 nebo 974 855 615, anebo na záznamníku nechali vzkaz s kontaktními údaji, píše policejní mluvčí Eva Miklíková na webu policie.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).