Hlavní navigace

Světem se šíří bitcoinová bublina a policie používá Facebook k hledání zločinců

7. 4. 2013
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

 Autor: bitcoin.clarkmoody.com
Microsoft neumírá, Amazon rozdává MP3 ke gramodeskám, Twitter bude multimediální, Facebook Home moc nenadchnul a oblečení si budeme tisknout. A co dalšího přinesl uplynulý #TYDEN?

Co trochu vzdělávání? Jak vlastně pochopit paralelní vesmíry?

Nechci slevu zadarmo II. od Protivné blondýny si všímá „exkluzivních nákupních klubů“ na českém Internetu, konkrétně hlavně BigBrands. Ale její postřehy platí i pro další, včetně těch nejnovějších. Prostě „exkluzivní nákupní klub“ nevznikne tím, že se tak nazvete. A už vůbec ne tím, že začnete přemrštěné ceny vydávat za normální a své „slevy“ za vynikající koupi. Hlavní problém ale bude v tom, že většina „exkluzivních klubů“ funguje na společném základě. Od velkoobchodů prostě přebírají ve velkém zboží, občas v téhle nabídce dělají nějakou tu ruční selekci, občas to prostě chrlí na kupující celé. A prostě to jenom obalí líbivými slovy a lžimarketingem.

Věděli jste, že z fotografie gramodesky se dá získat nahrávka? Viz Extracting Audio from Pictures

Že v diskuzích můžete potkat troly a „trolling“, to asi víte (nakonec zde na Lupě jich najdete pár desítek a spolehlivě se vyskytují den co den ve většině diskuzí). Ale jak vypadá „poradní trol“? Viz A field guide to the Meeting Troll

Televizní spot na Facebook Home je poněkud strašidelný. Ale svým způsobem výstižný.

HARDWARE

Před čtyřiceti lety se uskutečnil první mobilní hovor. Motorola a jejich DynaTAC za to tehdy mohli. A tehdejší mobil nebyl žádný počítač. A vážil nějaké to kilo. Viz First Mobile Phone Call Was Placed Exactly 40 Years Ago

Baidu bude mít vlastní brýle, testuje „Baidu Eye“, viz Baidu internally testing Google Glass clone Baidu Eye. Anebo taky možná nebude, protože – jak se píše jinde – (Update: Baidu Eye Was An April Fool Gone Wild, But With ‘A Kernel Of Truth’ Based On A Real Internal Project), i tohle byl vlastně nakonec apríl.

A kdybyste si mysleli, že Google se svým pachovým hardware byl prostě jenom aprílový žert, mrkněte se na Researchers Create Television You Can Smell

“I was an iPad skeptic” je zajímavé čtení doplněné slovy, „Mohl bych bez něj žít, ale lépe ne“.

Budeme si doma tisknout oblečení? Podívejte se na A Clothing Printer – Produce Your Own Clothes from Home

Tak i Microsoft prý bude mít své vlastní brýle. Viz MICROSOFT RUMORED TO HAVE GOOGLE GLASS RIVAL ON THE WAY

WEBDESIGN, INTERNET

Skype Users Spend 2 Billion Minutes a Day Connecting vlastně ani nepřekvapí, Skype je opravdu hodně používaný komunikační nástroj. Lidé na ně tráví 2 miliardy minut denně.

Steve Jobs, 1955–2011. Vzpomínejte na http://rememberum.com/steve-jobs-tribute/

SEO není taktika. SEO není strategie. Není mrtvé. WTF is SEO?viz www.portent.com/blog/seo/wtf-is-seo.htm

Facebook Home Breaks The Fourth Wall Of Mobile Design si všímá Facebook Home z jiného pohledu, designerského.

guitoolkits.com nabízí komponenty pro design uživatelských rozhraní pro „každou platformu a každou pomůcku“.

SOFTWARE

Android 4.x leaps to 54.3% share of Android versions znamená, že se poměrně zlepšuje situace kolem nástupu novějších verzí Androidu.

Evoland. Historie. 8 bitů:

BEZPEČNOST, SOUKROMÍ, PRÁVO

The War Z taken offline after user data compromised in server breach aneb chvíli tu nebyl nějaký ten únik informací.

NYPD Now Scanning Facebook, Instagram Photos to Identify Criminals Felons, be careful what you post je určitě skvělá zpráva. Policie v New Yorku používá fotografie na Facebooku k hledání kriminálníků.

Čemu se vlastně ta francouzská Wikipedie diví? Utajované informace na Wiki nepatří. Viz Wikipedia editor allegedly forced by French intelligence to delete “classified” entry

V Kalifornii je nelegální používat smartphone při řízení pro sledování mapového software. Viz California Court Rules It Illegal To Check Maps On Your Phone While Driving. Popravdě, divíte se tomu?

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Facebook Home is beautiful, but what if your friends aren't?  je mimochodem velmi, ale velmi dobrá pointa. Představte si, až vám Facebook na displej vašeho telefonu bude dávat ty hnusné fotky, které vaši přátele v drtivé většině nahrávají.

S předchozím souvisí i Photos Continue to Dominate the Facebook Newsfeed. Poukazuje na výrazné zvýšení objemu fotografií v newsfeedech uživatelů Facebooku. A reakci Facebooku – v novém vzhledu mají fotografie podstatně dominantnější postavení. A nakonec Facebook Home je postavena hlavně na nich.

Facebook  Home je pouze pro Android a ještě hodně dlouho to tak zůstane. Na téma, proč není také pro iOS, se zamýšlí Facebook and Apple: it’s complicated

HOW TO: Avoid Photo Fails In Facebook’s Redesigned News Feed je tak trochu začátek dalšího šílenství. Řeší, jak správně nahrávat a vytvářet fotografie, které budete nahrávat na Facebook. Proč? Protože Facebook do vašich fotografií vkládá k nim připojené texty.

REKLAMA A MARKETING

Bill Gates Condom Challenge from Irina Blok aneb povedený kousek, kde se omlouvám, ale z „IT“ je tam hlavně ten Bill Gates.

Nissan a Google Maps:

Samsung má nové spoty pro své televize, King of TV City je povedený kousek. http://bcove.me/y2vcw4×a

Show me the ROI and not the Conversion Rate. Thank You je dobrá pointa. Konverzní poměr je skvělá metrika, ale pokud se nebudete ptát zda má vliv na podnikání, je k ničemu.

MOBILNÍ APLIKACE

Google Quickoffice Now Available On iPhone, Android With Drive Support by byla nejspíš ještě zajímavější zpráva, kdyby to bylo dostupné pro všechny. Zatím není. Ale pokud si platíte Google Apps, tak ji přístupnou máte.

Bohaté, multimediální a atraktivní tweety? Inu, proč ne. Twitter by rád něco takového. Viz Twitter Beefs Up Cards Technology to Attract Mobile Developers

Google Chrome for Android Updated With Autofill and Password Sync což je dobrá zpráva. Synchronizace hesel z desktopu je velmi užitečná funkce.

Twitter Updates Mobile Apps to Support New Twitter Cards by byla také dobrá zpráva, kdyby nová verze pro Android neměla příliš mnoho problémů. Zbytečně větší ovládací prvky a velmi obtížně čitelné nové písmo.

A samozřejmě, Facebook Home má také své vlastní video:

STARTUPY A EKONOMIKA

Amazon Will Give You Free MP3s Of Your Vinyl Record Purchases je docela zajímavá myšlenka, co? Koupíte si klasickou gramodesku a dostanete k tomu i MP3ky.

Internetová bublina, jakou jsme prozatím neviděli. To je Bitcoin a jeho současný raketový vzestup. Viz Why Bitcoin Is Like No Other Bubble We've Seen Before. A i zde považují zdůvodnění krizí bank na Kypru za pohádku.

Je vůbec představitelné, že by Angry Birds mohli znamenat příjmy ve výši 200 milionů dolarů ročně? Viz ‚Angry Birds‘ Company Rovio Doubles Annual Revenue to $200 Million

Může existovat zpravodajský web založený na financování čtenáři? V Nizozemí se o to pokoušejí. Začali tím, že nabídli 15 000 lidem, aby si zaplatili 60 eur ročního předplatného. A získali jeden milion euro. Viz A Dutch crowdfunded news site has raised $1.3 million and hopes for a digital-native journalism. Web samotný hledejte na decorrespondent.nl

Blíží se Microsoft ke konci? Alan Buckingham si to nemyslí, když říká, že Microsoft is nowhere near death's door

INFOGRAFIKA

How Far is it to Mars? je skvěle zpracovaná infografika v podobě interaktivního webu. A ano, říká jak daleko je to na Mars. Hledejte na příhodné doméně www.distancetomars.com

Infographic – What Permissions Apps & Websites Ask for When You Connect je malá infografika, ale o to zajímavější. Jaká práva k informací a obsahu mají aplikace z Facebooku?

Cloud23

Co se (většinou) nedostalo do článků a stojí z právě uplynulého týdne za pozornost. Mohlo by se hodit, mohlo by zaujmout, možná to prostě jenom nějak tak uniklo v záplavě stovek článků a zpráv, které se uplynulém týdnu objevily. Ručně tříděné ze stovek zdrojů a tisíců přečtených zpráv. V drtivé většina zahraničních. Vzniká průběžně celý týden. 

Pokud chcete seriál sledovat, má vlastní štítek v podobě #TYDEN

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).