Hlavní navigace

Polovina Britů je závislá na elektronické poště

20. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle průzkumu společnosti ICM si polovina Britů ve věku mezi 25 až 34 let nedovede představit život bez e-mailu. U teenagerů je na tom stejně čtyřicet procent oslovených. U osob mezi 35 a 44 lety je to 44 procent. Průzkum ukázal, že závislost na e-mailu se liší i podle regionu a pohlaví. Mezi těmi, kteří e-mail potřebují k životu, je o tři procenta více žen než mužů. Elektronická pošta se tedy pro řadu Britů stává podobně důležitá jako dříve mobilní telefon. A proč jsou na e-mailu závislí…

Podle průzkumu společnosti ICM si polovina Britů ve věku mezi 25 až 34 let nedovede představit život bez e-mailu. U teenagerů je na tom stejně čtyřicet procent oslovených. U osob mezi 35 a 44 lety je to 44 procent. Průzkum ukázal, že závislost na e-mailu se liší i podle regionu a pohlaví. Mezi těmi, kteří e-mail potřebují k životu, je o tři procenta více žen než mužů. Elektronická pošta se tedy pro řadu Britů stává podobně důležitá jako dříve mobilní telefon. A proč jsou na e-mailu závislí hlavně starší respondenti? Protože jej prý využívají k obchodním a pracovním potřebám a náctiletí spíše spoléhají při komunikaci na SMS zprávy. A jak jste na tom vy? (BBC News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.