Hlavní navigace

Polská „RRTV“ chce vyhlásit výběrové řízení na další pozice v multiplexu 1

20. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 2. 2012

S překvapivou informací dnes přišel polský server Satkurier.pl s odvoláním na zpravodajskou relaci Telewizje Polska (TVP). V jedné z reportáží tu vystoupil Krzysztof Luft, člen Krajowe Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), tamní obdoba Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), s tím, že by tento regulační orgán chtěl vyhlásit výběrové řízení na další čtyři pozice v DVB-T multiplexu 1.

ČTĚTE TAKÉ: Polské DVB-T se může rozšířit o další kanál, ATM Rozrywku

Tamní první terestrický multiplex už je přitom v tuto chvíli téměř plně naplněn. Jsou zde šířeny veřejnoprávní kanály TVP 1, TVP 2 a TVP Info a také komerční stanice TTV, Eska TV a Polo TV. Své místo už si tu zajistila prozatím také nevysílající ATM Rozrywka, která již testuje na satelitu. TVP chce navíc do Eura 2012 spustit HD verzi svých kanálů TVP 1 a TVP 2. V úvahu by proto jedině připadala možnost, že Telewizja Polska by z multiplexu 1 odešla. Její programy už jsou šířeny nyní i v rámci tamní sítě 3.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).