Hlavní navigace

Polská televize chce spustit další tematické programy, mimo jiné v DVB-T

22. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
22. 7. 2010

Předseda představenstva polské veřejnoprávní televize TVP Romuald Orzeł oznámil na úterním zasedání plán spustit další tematické stanice. Odmítl tak spekulaci tamních médií, že by byly zastaveny projekty chystaných kanálů. V přípravě jsou již programy TVP Seriale a TVP Parlament, na které získalo veřejnoprávní médium nedávno licenci od tamního regulátora KRRiT.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Terestrická digitalizace v Polsku může nabrat další zpoždění

Podle neoficiálních informací by mohlo dojít k přeměně kanálu TVP Historia právě na program věnovaný seriálům. Optimistické plány vyplynuly z výnosů na reklamě, které se TVP zvýšily o více než sto procent. Po pěti měsících letošního roku vykázala polská veřejnoprávní televize čistý zisk 4 miliony złotých (necelých 30 milionů korun) a do konce roku by to mělo být 100 milionů złotých (přibližně 700 milionů korun).

cif 24 - early cena - média

ČTĚTE TAKÉ: Společnost Emitel podepsala smlouvu na technologie pro třetí polský multiplex

S tematickými kanály se počítá také do terestrického multiplexu 3, který bude plně pod správou Telewizje Polska. Pokud se v Polsku podaří včas schválit legislativní kroky, síť 3 by měla být spuštěna v září. V současné době TVP provozuje tři hlavní programy a pět tematických stanic – TVP 1, TVP 2, TVP HD (program složený z pořadů v nativním HD), TVP Info (zpravodajství), TVP Sport, TVP Polonia (vysílání do zahraničí), TVP Historia (kanál věnovaný dokumentům a historii) a TVP Kultura.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).