Hlavní navigace

Polská televize chce spustit další tematické programy, mimo jiné v DVB-T

Předseda představenstva polské veřejnoprávní televize TVP Romuald Orzeł oznámil na úterním zasedání plán spustit další tematické stanice. Odmítl tak spekulaci tamních médií, že by byly zastaveny projekty chystaných kanálů. V přípravě jsou již programy TVP Seriale a TVP Parlament, na které získalo veřejnoprávní médium nedávno licenci od tamního regulátora KRRiT.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Terestrická digitalizace v Polsku může nabrat další zpoždění

Podle neoficiálních informací by mohlo dojít k přeměně kanálu TVP Historia právě na program věnovaný seriálům. Optimistické plány vyplynuly z výnosů na reklamě, které se TVP zvýšily o více než sto procent. Po pěti měsících letošního roku vykázala polská veřejnoprávní televize čistý zisk 4 miliony złotých (necelých 30 milionů korun) a do konce roku by to mělo být 100 milionů złotých (přibližně 700 milionů korun).

ČTĚTE TAKÉ: Společnost Emitel podepsala smlouvu na technologie pro třetí polský multiplex

S tematickými kanály se počítá také do terestrického multiplexu 3, který bude plně pod správou Telewizje Polska. Pokud se v Polsku podaří včas schválit legislativní kroky, síť 3 by měla být spuštěna v září. V současné době TVP provozuje tři hlavní programy a pět tematických stanic – TVP 1, TVP 2, TVP HD (program složený z pořadů v nativním HD), TVP Info (zpravodajství), TVP Sport, TVP Polonia (vysílání do zahraničí), TVP Historia (kanál věnovaný dokumentům a historii) a TVP Kultura.

Našli jste v článku chybu?