Hlavní navigace

Polská televize již odeslala žádost o registraci pro TVP Dokument

24. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 1. 2011

Polský veřejnoprávní kanál TVP Dokument učinil poslední krok ke svému spuštění. Vedení Telewizje Polska poslalo žádost pro změnu licence stanice TVP Historia na KRRiT, tamního regulátora médií a obdobu tuzemské RRTV. Právě tento program se přetransformuje do nové podoby. Čekáme na rozhodnutí, podle kterého se dále zařídíme, potvrdil Bogusław Piwowar z TVP.

CIF23

ČTĚTE TAKÉ: Polská veřejnoprávní televize v zisku. Plánuje další tematické kanály

Začínají se objevovat také první nástiny toho, co by mohl TVP Dokument vysílat. Z původního programu si vezme téma historie a přidá k němu pořady společenské, populární, vědecké a vzdělávací. Diváci by tak o oblíbené pořady z TVP Historia neměli přijít, ale mohou se těšit i na formáty nové. TVP Dokument bude dalším tematickým programem Telewizje Polska, která již v tuto chvíli provozuje mimo jiné TVP Info, TVP Sport, TVP Kultura a TVP Seriale. Patří pod ní také okruh určený pro zahraničí – TVP Polonia, Bělorusko – Belsat TV a HDTV vysílání – TVP HD.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).