Hlavní navigace

Polská televize má problém: satelitní program TVP Erotika

14. 12. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
14. 12. 2005

Polská veřejnoprávní televize TVP řeší nezvyklý problém. Na satelitu se objevil nekódovaný erotický program TVP Erotika v polštině, který navozuje dojem, že patří mezi specializované veřejnoprávní kanály. Ze satelitů Hot Bird a Atlantic Bird jej šíří izraelská společnost R.R. Satellite Communications Ltd. Vysílání je plně v polštině a je dostupné po celý den, aniž by bylo kódované.

ebf - partner 1

Nezvyklý vtípek přichází ve chvíli, kdy Polská televize připravuje spuštění několika nových digitálních kanálů. Již letos v dubnu zahájil vysílání tematický kanál TVP Kultura, příští rok mají přijít na řadu stanice TVP Sport, TVP Dokument či TVP Rozrywka. Celkem chce TVP zprovoznit šest digitálních kanálů, tematické zaměření dalších stanic ale úpěnlivě tají.

Že by to byl jeden z chystaných tematických kanálů TVP? ptá se jízlivě server Satkurier.pl, který na program TVP Erotika upozornil jako první. Podle něho nový erotický program spadá pod stejně zaměřené stanice Teskota TV, přičemž někdo z provozovatelů přišel na nápad, jak jeho vysílání zdarma zpropagovat. Polská televize se zatím k nezvyklé situaci nevyjádřila. Dočkáme se v Česku podobných problémů s kanálem ČT Erotika?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).