Hlavní navigace

Polská televize plánuje tři nové stanice, minimálně dvě budou i v tamním DVB-T

25. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poláci tento týden úspěšně ukončili proces přechodu z analogového na pozemní digitální vysílání. Zájemci mohou přijímat celkem tři celoplošné multiplexy.

Ještě tři nové programy spustí v horizontu několika měsíců veřejnoprávní Telewizja Polska. Čtenáři DigiZone.cz, kteří pravidelně sledují naše zpravodajství, už vědí, že půjde o stanici věnovanou regionům, dětský kanál a dokumentární televizi. Server Wirtualnemedia.pl přinesl informaci o tom, že první z nich, která byla doposud označována jako TVP 3 Regiony by se nakonec měla jmenovat TVP Regionalna. Termín startu se nemění, to znamená, že by k němu mělo dojít 1. září. Stanice má být dostupná v rámci třetího polského multiplexu a tudíž zachytitelná i na omezeném území České republiky a Slovenska.

cyber-obecný tip

K TÉMATU: Telewizja Polska spustí svůj regionální kanál TVP 3 už 1. září, bude i v DVB-T

Kanál TVP Info se od září stane čistě zpravodajskou stanicí, kdežto TVP Regionalna se zaměří na tvorbu jednotlivých lokálních poboček Telewizje Polska a bude nabízet jak společný program, tak i obsah dodávaný jednotlivými studii. V rámci DVB-T má být dostupný i dětský kanál TVP ABC, o jehož termínu startu však zatím veřejnoprávní médium nehovoří. Co se týká stanice TVP Dokument, její spuštění neproběhne dříve než v průběhu podzimu, pravděpodobně do konce letošního roku. Jak uvádí Wirtualnemedia, i o této stanici zatím TVP mlčí. Zaměřit se chce mj. na neobvyklé události, odlišnost jednotlivých kultur, tradice a zvyklosti, úspěchy vědy a techniky a nové trendy. Chybět nebudou ani kontroverzní témata.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.